| simpluEu. a întrebat:

Ce intelegeti din aceasta intrebare?"Mai merge treaba in Italia"? Acum ma intreb eu. Ce ar trebui sa mearga in Italia?

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Probabil omul care te-a intrebat are niste idei, ca multi romani, despre munca in strainatate, cum ca e bine platita si satisfacatoare, si voia sa stie daca criza asta financiara a afectat in vreun fel "treaba".

| ancasobo a răspuns:

Intrebarea are urmatorul context:"Se mai castiga la fel de mult in Italia?"
Raspunsul este evident :"NU!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea asta as putea sa o pun eu _mai theone, mai merge treaba in italia, ca tu trebuie sa stii, doar locuiesti acolo? se refera la un loc de munca bun si platit cum se cuvine, sau la ciubucuri zemoase.si cum tu esti in tema, ca doar na!, dai un raspuns cat mai evazat-nu de alta dar ai putea sa iti asumi niste "obligatii" pe care nu le poti duce.

| simpluEu. explică:

Scz Anca... dar cei care au muncit inainte in Italia s-au intors cumva gen Bill Gates? si acum au lasat "fraierii" sa culeaga resturile?

| simpluEu. explică:

Ma deranjeaza faptul ca...cand mi se adreseaza aceasta intrebare... o adreseaza cu niste ifose de patroni de eu mai stiu ce D-zeu. da normal ca merge treaba... daca cauti ai sa gasesti.langa mine aici este o femeie si cand are nevoie de romani se duce unde stie ea ii ia si le da 5-6 euro p ora. daca ti se pare mult sau putin asta e alegerea ta.

daniela
| daniela a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa intelegi... "mai e rentabil sa pleci la munca in Italia, mai gaseti locuri de munca, mai scoti un ban, poti oare ca roman sa mai iesi pe strada in siguranta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cred că duce la siguranța locului de muncă, dacă se mai merită să pleci peste hotare pentru un trai mai bun.
Pa, pa.

lolita
| lolita a răspuns:

Mai merge ca doar nu vrei s-o imping big grin, raspunsul asta trebuie sa-l dai tu, ca sa le piara cheful de intrebat.

| andi a răspuns:

Munca, afacerile, dar acum de cand cu " criza" romanii nu mai isi gasesc de lucru asa de usor

| anonim a răspuns:

Aceasta intrebare se pune in general cand vrei sa afli daca se mai gaseste de munca la fel de usor cum se gasea si inainte.