| Gigantulmaro a întrebat:

Stie cineva cum merge treaba cu schimbarea furnizorului de energie electrica, pentru ca eu n-am inteles nimic? Sau puteti sa-mi spuneti pe cine ar trebui sa intreb? Rog seriozitate! Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| Gabryel85 a răspuns:

Poti sa citesti de pe anre.ro pagina cu furnizori si sa compari tarifele oferite de fiecare. Se presupune ca va fi mai scump pentru cei ramasi la serviciul universal.

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Nu trebuie numaidecat schimbat. Il schimbi, doar daca e mai scump decat altii.
Daca nu, schimbi contractul la acelasi furnizor, cu altul cu tarife mai mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai uita-te si tu la stiri pe TVR 1 ca au explicat, chiar au facut si reclama sau ce-o fi pe tema asta pe acelasi post TV. Pe siteul ANRE gasesti lista cu furnizorii de energie electrica.