| zxzx a întrebat:

Ce intrebari se pun la un interviu de angajare? Dati cateva exemple!

5 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Angajatorul te va intreba, de exemplu, de ce vrei sa aplici pentru job-ul respectiv si de ce consideri ca ai fi potrivit pentru acel job. Sau te poate intreba care calitati ale tale consideri ca te recomanda pentru postul in cauza.
De asemenea, te poate intreba de ce te-ai orientat catre domeniul respectiv si te poate intreba, ipotetic, ce ai face pe viitor daca ai primi postul respectiv.

| ahlrh a răspuns:

Cu ce te-ai ocupat inainte?
Ai mai lucrat in acest domeniu?(la care vrei sa te angajezi la ora actuala)
Poti sa ne arati/dai niste exemple?
Nu ne suna, te vom suna noi!
Problema este urmatoare toti uita sa zica si:
Numar te telefon ai?
Il poti scrie pe o hartie?

De aceea nu esti sunat acasa laughing

| Just4FunHD a răspuns:

Poti afla intrebarile de la cei care sunt deja angajati. Din cate stiu comisia de intervievare nu prea se chinuie sa schimbe intrebarile nici macar o data la 2 ani.
Sper sa nu ma insel dar la interviu nu o sa iti fie greu daca respecti codul de conduita. La intrebari incearca sa raspunzi ferm, fara sa te gandesti prea mult.

| mysterious a răspuns:

Te poate intreba care iti sunt punctele tari, care iti sunt principalele atu-uri, de ce te-ar alege dintre ceilalti candidati pentru. acel post, in ce domenii colegii si seful tau se bazau foarte mult pe tine sau in ce domeniu crezi ca te vei descurca cel mai bine. Sper ca te-am ajuat.