Întrebare recomandată | blairelovesmusic a întrebat:

Ce intrebari se pun la un interviu de angajare de obicei?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Depinde de foarte multi factori

daca te duci la politie te intreaba daca esti in stare sa bati amarati lipsiti de aparare, ce studii si pregatire ai nu ii intereseaza... DELOC
si da, sunt sigur ca sunt cativa politisti reali pe aici, ce am scris mai sus e dovedit negru pe alb de ceea ce vad la TV

daca te duci la IT te intreaba cat de bun esti si apoi te pun sa le si arati cat de bun esti

daca firma NU vrea sa ruleze personal cum fac multi, atunci te intreaba cat de social (nu strici atmosfera in firma) loial (adica nu pleci peste 3 luni) si stabil (adica nu incepi sa urlii din nimic) esti

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Despre alte experiente prfoesionale, despre modul in care comunici cu colegii (eventual intrebandu-te ce dificultati ati intampinat si cum le-ati rezolvat), despre abilitatile tale de rezolvare a problemelor.

| goguPatent a răspuns:

Pai depinde de domeniu ca iti dai seama ca un inginer aeronautic o sa primeasca alte intrebari decat un vanzator la MC sau un contabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la intrebarea de salariu :cat doresti sa castigi la noi? sa fie cel mai bun raspuns, restul fi tu natural pe moment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se adresează de regula întrebări, trebuie sa arăți atitudine, încredere in tine, si ca esti o persoana hotărâtă si ca sti ce vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| TatianaIstrate a răspuns:

Https://cariera.ejobs.ro/intrebari-interviu-cele-mai-comune/ - Iată câteva dintre întrebările de care te poți lovi la un interviu de angajare

| marin1988 a răspuns:

Spune-ne un motiv pentru care nu ar trebui să te angajăm.

| DaniliucC a răspuns:

Cele 31 de întrebări care îți vor schimba viața
https://loveisaname.com/cele-31-de-intrebari-care-iti-vor-schimba-viata/

| Edwardmline a răspuns:

TU te angajezi sau angajezi pe altcineva tu?

| blairelovesmusic explică (pentru Edwardmline):

Am intrebat ca sa stiu pe viitor, cand ma voi angaja.