| Marcy12 a întrebat:

Daca te duci la un interviu de angajare ce poti sa l intrebi pe angajator... Dati mi multe posibile intrebari... FUNDA

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La un interviu pentru angajare, de regula, nu tu pui intrebari ci angajatorul, pentru a se lamuri daca esti bun pentru postul respectiv. Sigur ca si tu ai dreptul sa te lamuresti in privinta cerintelor postului, a salariului si a altor aspecte privind postul, respectiv daca vei avea de muncit numai la sediul firmei ori si in alte parti, felul muncii, concediul etc, respectiv toate informatiile pe care trebuie sa ti le puna la dispozitie angajatorul conform Codului muncii, cu completarile si modificarile ulterioare, in special art.17-26 si tot ce urmeaza a fi prevazut in contractul individual de munca. Numai bine!

| TheSpecialOne a răspuns:

Ce mai face, cum il cheama, cati ani are, daca ar copiii, daca e casatorit... lol ce vrei sa-l intrebi ca el te intreaba de obicei...