| ana_8023 a întrebat:

Ce parere aveti despre anticonceptionalele pentru cosuri la 16 ani?

2 răspunsuri:
| anime4uforever a răspuns:

Daca ti-le prescrie un medic este bine dar corpul este inca in dezvoltare si parerea mea este ca nu ai de ce sa iei

| Firefly a răspuns:

Nu este deloc bine.Anticonceptionalele au niste efecte adverse care nu trebuie ignorate.
Eu zic ca anticonceptionalele pot fi folosite pentru tratarea acneei doar in cazuri grave, atunci cand nu mai exista alt tratament.
Mai multe detalii despre acest subiect gasesti pe google.