| ray_1368 a întrebat:

Ce parere aveti despre o dieta cu suc fara zahar, timp de doua saptamani? Doar suc(100ml/zi). Eu am 1.65 si 51 kg, dar simt eu si vad ca trebuie sa slabesc.

Răspuns Câştigător
| Paris a răspuns:

Sa bei doar 100 ml de suc pe zi? pai ce esti, pui? si eu tin regimuri stricte, am 1, 74 si 53 de kg, ma mentin destul de greu, dar asta cu 100 ml de suc pe zi timp de 2 saptamana. e exagerata. de ce sa-l mai bei? mai bine bei doar apa simpla laughing

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa ajungi la spital dupa maxim 4 zile, sau o sa mori dupa vreo 7-8 zile. De foame si de deshidratare. Oricum esti subponderala. Ar trebui sa consulti un psiholog, ai o suferinta numita anorexie, suferinta foarte grava care in absenta terapiei te poate ucide.

| alina_4026 a răspuns:

Eu iti dau un sfat sa te opresti cu asa prostie. Oprietena de-a mea a inceput si ea sa tina dieta cu suc.Insa ea nu a reusit sa ajunga nici pina la a 5 zi ca a fost dusa in spital a stat acolo c-am vreo 6 saptamini, mai apoi i sa permis sa plece.Si de atunci i s-au inceput toate problemele.Mereu lesina avea dureri de rinichi de stomac.Mereu era dusa la spital de urgenta. A trecut 2 ani si ea tot are probleme cu sanatatea si ia mai gasit si o anemie foarte ridicata.Medicii i-au explicat destul de clar de unde s-a laut toata boala.Asa ca renunta. Stiu ca se spune ca corpurile sint diferite insa orice lucru pe care il facem are si ceva negativ, asta se refera si la dieta ta. Mai bine tine o dieta stricta doar cu fructe si legume ea da rezutate te asigur.Succes

| Abb a răspuns:

Daca tu esti in poza.stai linistita nu esti grasa
si chestia cu un suc p zi. e o prostie.doar un suc.pnm.nici animalele nu rezista atata fara mancare.
incearca sa slabesti. daca vrei u.prin sport.si mananca normal.pana p l 6 searabig grin