| URGEEENT a întrebat:

Ce sa fac maine cand imi ia caietul profa de mate? Am multe lecții nescrise si teme nefacute

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ori dregi busuiocul - mai ai o leacă de timp - ori accepți resemnat ce meriți (vreo notă nașpa?)

| Stefan23125 a răspuns:

Mi s-a intamplat "mereu caietul era acasa" asta prin clasele 1-4. Din clasele mai mari le faceam inainte de ora cu un minut la fel cum invatam. Deja acum esti la scoala dar de acum sa faci temele cand trebuie si ai si lectii nescrise... De acum scrii si tu si e bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Scrii si rezolvi AZI cat poti de multe, fiindca maine cu siguranta vei fii controlat la caiete notat in catalog.

| isemilia a răspuns:

Iei temele și lecțiile de la un coleg conștiincios, darnic, care scrie totul mereu și se pricepe la mate. Apoi le transcrii în caietul tau și gata. Succes!

| VanillaQ a răspuns:

Scrie ultima lectie si spune-i profei ca celalalt caiet este plin sau l-ai uitat la bunici.