| superpissy40 a întrebat:

Ce se intampla daca iau mentiune in clasa a 6-a? Sunt foarte dezamagita.Adineauri mi-a zis o colega cine va lua premiul I,II, III si eu nu m-am regasit printre premii si ma simt foarte prost si dezamagita.Si in clasa a 5-a am luat premiul III.Media generala in clasa a 5-a la mine a fost 9, 42 si in clasa a 6-a nu stiu pentru ca inca nu ne-a dat carnetele de note.As vrea un sfat bun si fara cuvinte urate deoarece ma simt dezamagita si foarte prost!

Răspuns Câştigător
| EuDarii a răspuns:

Lasa, Nu mai fii dezamagita, poate ia avut si tu momente proaste, sunt convinsa ca estii un copil intelgent chiar daca ai luat mentiune.Nu stiu cum e, am numai excelenta, dar intr-adevar si eu as fi fost dezamagita.O sa mai ai destul timp, o sa mai iei si premiul I SI II, nu e un sfarsit de viata! Linisteste-te!

2 răspunsuri:
| alin567 a răspuns:

rolling on the floor Si eu in clasa a 5 am luat 9.42 in a 6 am luat 9.40 si am luat mentiune la amandoua pentru ca dirigu nostru e un ******!

| wpoieoit a răspuns:

Lasa draga ca nu o sa te intrebe nimeni la 40 de ani ce medie sau ce premiu ai luat in clasa a sasea...asta obisnuia sa ne spuna profesoara de biologie.Ai medie mare asa ca nu ai de ce sa fi dezamagita.Depinde de liceu si de profil, dar o sa ajungi in liceu mai ales in clasa a noua cand o sa te bucuri ca iti iese media generala peste 8.50...asa ca stai flexata, nu-i sfarsitul lumii.