| Gabriell_Luyss_1999 a întrebat:

Ce semnificatie are culoarea ochilor negri?

Răspuns Câştigător
| Ivanescucristina a răspuns:

Ochii negri exprimă pasiune şi dragoste de viaţă. Persoanele cu ochi negri sunt persoane foarte pasionale şi temperamentale. Adoră provocările şi le place să-şi asume riscuri chiar dacă ştiu că nu le pot face faţă. Le place să contrazică şi să fie contrazise chiar dacă ştiu că nu au dreptate. La prima vedere sunt persoane inabordabile şi păr foarte greu de cucerit. Au o răbdare infinită în relaţiile cu cei din jur şi se supără foarte greu. Pot trece cu vederea peste multe lucruri, însă nu vor uită niciodată o vorba ce le-a rănit orgoliul. Au tendinţa de a exagera în această privinţă! Sunt nişte persoane luptătoare din fire, iar dacă ai că prieten o astfel de persoană, fii sigură că nu te va lasă niciodată la greu.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un temoerament vulcanic, nu guşti orice glumă adusă la adresa ta.Pentru tine violenţa este forma de exprimare a ceea ce simţi.Stilul tău de seducţie se aseamănă cu paşii de muzică flamenco: energie, putere, dragoste şi pasiune arzătoare.Deşi pari a fi o persoană clară, care poate fi citită din prima, ascunzi unumite mistere. Ochii tăi întunecaţi sunt plini de taine.

Ochii negri, ca de smoală,
Părul lung, pân la pământ,
Mai întâi te bagă-n boală,
După-aceea în...mormânt.