| anonim_4396 a întrebat:

se poate schimba culoarea ochilor un husky?
ex: cand e mic sai aiba negri sau caprui si poorma sa se faca albastri. Se poate?

Răspuns Câştigător
| RoxanaDenisa a răspuns:

Te roooog, nu mai da informatii false! Normal ca nu se pot schimba, numai la pisici se intalneste acest lucru (adica, cand sunt mici au ochii albastri, si apoi se schimba in verzi, la pisicile europene) dar, la caini, nu se poate intampla. Daca ii are de mici albastrii asa o sa fie, daca ii are caprui, asa vor ramane si asa mai departe... Citeste aici, in josul paginii : http://www.latifa.ro/forum/topic281-husky-siberian-p3.html

3 răspunsuri:
| MonicaPis a răspuns:

Ba da se poate dar se intalneste rare ori BAFTA

| RoxanaDenisa a răspuns (pentru MonicaPis):

Te roooog, nu mai da informatii false! Normal ca nu se pot schimba, numai la pisici se intalneste acest lucru (adica, cand sunt mici au ochii albastri, si apoi se schimba in verzi, la pisicile europene) dar, la caini, nu se poate intampla. Daca ii are de mici albastrii asa o sa fie, daca ii are caprui, asa vor ramane si asa mai departe... Citeste aici, in josul paginii : http://www.latifa.ro/forum/topic281-husky-siberian-p3.html

| ADYCSN a răspuns:

NU are cum

| anonim_4396 explică (pentru ADYCSN):

Unii zic ca pana la 8 luni isi pot schimba culoarea ochilor.