| Evolettee a întrebat:

Ce trebuie sa faci pentru a primi cetățenie americană? In afara de a te căsători cu cineva de acolo

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Procedurile si conditiile necesare de a fi indeplinite pentru a obtine cetatenia americana sunt extrem de complicate si de regula chiar si daca solicitantul intruneste toate cerintele, rezolvarea efectiva a problemei necesita un timp indelungat uneori de peste 10-15 ani. Din acest motiv se recurge de regula la procedura mai simpla (dar costisitoare!) de a te casatori cu un cetatean care este un american veritabil. Succes!

| PadréAlvarez a răspuns:

Se poate cumpara cu 300.000 $ plus asigurarea cu 3 locuri de munca minim, sa fi trait anterior 10 ani sub azil politic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ai viza de migrant, sa locuiesti acolo neintrerupt o perioada de timp, sa aplici pentru cetatenie, sa dai testele lor. mai sunt si alte modalitati decat casatoria