| Ella061 a întrebat:

Cine imi poate spune un roman asemanator cu enigma otiliei sau un fragment dintr-un roman asemanator cu enigma otiliei. plz

Răspuns Câştigător
| Isabella95 a răspuns:

Un roman asemnator eu zic ca este romanul "Ion" pentru ca este vorba tot despre societate doar ca in romanul "Enigma Otiliei" vorbim despre societatea de la oras iar in romanul "Ion" vorbim despre societatea de la oras. In amandoua opere conflictulu principal este generat de lupta pentru putere! Succes, funda? :*!

| Isabella95 a răspuns (pentru Isabella95):

Scuze am vrut sa zic ca in Ion vorbim de spre societatea de la sat

1 răspuns: