| GT47 a întrebat:

Cite pagini pe zi trebu sa citeasca un adolescent?

6 răspunsuri:
| AlexX a răspuns:

Pai nu trebuie sa iti faci un numar de pagini pe zi. Citesti cate poti si daca citesti din pasiune o sa citest multe, dar daca citesti din obligatie... merge si 10 pagini maxim laughing.

| CristinaPreda a răspuns:

Un om, cand ajunge la varsta adolescentei e in continua transformare, cum corpul are nevoie de antrenament asa si mintea cere acel "antrenament" numit citit.eu citesc de obicei 70-80 de pagini pe zi, dintre care se exclud pag de reviste, ziare.pentru a-ti dezvolta armonios vocabularul ai nevoie sa citesti carti.

| iza4ever a răspuns:

Sincer habar nu am... zilele trecute mi-am luat o carte de 276 de pagini si am citit-o in cateva ore...ma rog depinde ca mie imi place sa citesc, dar numa daca e interesanta cartea ca daca ma adoarme imi ia vreo o saptamana sa o citescstraight face

| PikySs a răspuns:

HellOo!; x. pai. sincera sa fiu,un adolescent n`ar trebui sa citeasca laughing) glumeam oh go on
depinde de felul lui de a fi big grin si de ce citesteblushing,daca ii place sau nu sau daca are timp. ]

spre exemplu,eu citesc o carte,se numeste casa noptii si`mi place foarte, foarte mult; x si pot spune ca citesc mult, incat ai fi in stare s`o termin imediat big grin

sper ca te-am ajutat smug funda? blushing:X

| ImHereForYou a răspuns:

Poi,depinde...eu am cititi o carte "Seducatoarea" care are 600 de pag sh am citit-o in 3 zile dar...cea ce trebuie sa ti minte este SA NU CITESTI NICIODATA DIN OBLIGATIE! caki nu o sa ti minte nimic sh nici nu o sati inbogatesti vocabularul
NU conteaza cate citesti, conteaza sa citesti!
Mult norocwinking... sper ca am ajutat.:*:*:*:

Răspuns utilizator avertizat