CONCURS - Castiga un loc la una dintre Scolile de vara organizate de Fundatia Calea Victoriei!

Inca nu te-ai decis ce sa faci vara asta? Impreuna cu prietenii de la Fundatia Calea Victoriei venim cu solutia perfecta pentru a te scoate din plictiseala vacantei:)

Te invitam la un concurs unde poti castiga un loc, in limita celor disponibile, la unul din atelierele de mai jos. Pentru a participa, tot ce trebuie sa faci este sa ne scrii in comentarii atelierul dorit si motivul pentru care l-ai ales. Vom alege castigatorul prin tragere la sorti!

Concursul dureaza pana vineri, 28 iunie.

Succes!

Săptămâna 1 – 7 iulie:

- COMUNICAREA ASERTIVĂ şi puterea de a spune „Nu”, în perioada 1-5 iulie, cu Cristina Eremia

- ENGLISH CONVERSATION workshop, în perioada 1-4 iulie, cu Anca Remeta

- Şcoala de vară – MARI PICTORI ROMÂNI, în perioada 1-5 iulie, cu Arina Gheorghiţă

Şcoala de vară de SCENARISTICĂ: „Cum se scrie un film”, în perioada 1-5 iulie, cu Vlad Trandafir

Săptămâna 8 – 14 iulie:

- 50 de CAPODOPERE ALE ARTEI EUROPENE, în perioada 8-12 iulie, cu Monica Neaţu

- Atelier de TEHNICI DE NEGOCIERE, în perioada 8-10 iulie, cu Alin Comşa

- Atelier de SCRIERE CREATIVĂ, în perioada 8-12 iulie, cu Alice Teodorescu

- Şcoală de vară: FOTOGRAFIE URBANĂ pentru ÎNCEPĂTORI, în perioada 8-12 iulie, cu Valentin Boboc

- Atelier de VORBIRE ÎN PUBLIC: Secretele unei prezentări de succes, în perioada 8-11 iulie, cu Iulia Ivanov

Săptămâna 15 – 21 iulie:

- Atelier de ASTRONOMIE: Constelaţii, nebuloase, galaxii, în perioada 15-19 iulie, cu Adrian Şonka

- CASE BOIEREŞTI din BUCUREŞTI, în perioada 15-17 iulie, cu Anita Aterea

Cum îţi îmbunătăţeşti STIMA DE SINE, în perioada 15-19 iulie, cu Alice Cornea

- DESPRE TRUP ŞI SUFLET: o privire filosofică şi psihosomatică, în perioada 15-19 iulie, cu Jeanina Cîrstoiu şi Mario Barangea

- HOW TO BE A LADY: Exerciţii de feminitate, în perioada 15-17 iulie, cu Valentina Bălaşa Ario

Introducere în metoda BULLET JOURNAL – planning personal, în 18 şi 19 iulie, cu Mădălina Preda

Săptămâna 22 – 28 iulie:

- Introducere în ISTORIA RELIGIILOR, în perioada 22 – 26 iulie, cu Cristian Vechiu

- Şcoală de vară de ACTORIE, în perioada 22 – 26 iulie, cu Karina Nagy

Săptămâna 29 iulie – 4 august:

- CUM ÎMI PĂSTREZ ECHILIBRUL INTERIOR? – Mecanismele defensive ale psihicului, în 29, 31 iulie şi 1, 2 august, cu Lidia Calciu

- Introducere în ANTROPOLOGIA CULTURALĂ, în perioada 29 – 31 iulie, cu Alexandra Ion

- Şcoală de vară de JURNALISM: Break the news – care e ştirea?, în perioada 29 iulie – 2 august, cu Julia Nagy

- Şcoală de vară – FOTOGRAFIA DE PORTRET, în perioada 29 iulie – 2 august, cu Mirela Bichigeanu

L.E Castigatorul este Delcatty! Felicitari!

Multumim tuturor pentru participare!

13 răspunsuri:
| Ion_Luiza_1983 a răspuns:

„Comunicarea asertivă și puterea de a spune NU" deoarece în situaţia în care suntem confruntaţi cu parteneri de afaceri provenind din alte medii culturale, pentru a deveni competitivi trebuie să ne dezvoltăm un stil de abordare şi o strategie care trebuie să ţină seama de obiectivele organizaţiei pe care o reprezentăm şi să reflecte cultura căreia îi aparţinem. Persoane din ţări diferite au moduri diferite de a evalua lucrurile, cu atitudini şi experienţe diferite, cu puncte-forte şi slăbiciuni diferite.

| Catrice a răspuns:

As vrea sa știu dacă se oferă vreo forma de cazare pentru cei din afara capitalei.

| TPU.ro explică (pentru Catrice):

Buna,

Imi pare rau, dar nu se ofera asa ceva.

Cu drag,
Cristina, TPU.ro

| Catrice a răspuns (pentru TPU.ro):

Mulțumesc de răspuns.

| ElenaMirea a răspuns:

Grea decizie! Majoritatea atelierelor ma atrag, aveti super teme! Imi doresc sa particip la atelierul
Săptămâna 29 iulie – 4 august:

- CUM ÎMI PĂSTREZ ECHILIBRUL INTERIOR? – Mecanismele defensive ale psihicului, în 29, 31 iulie şi 1, 2 august, cu Lidia Calciu

Cred ca mi-ar fi util in procesul meu de cunoastere si imbunatatire a relatiilor, in special cu copii si familia. Va multumesc!

| Delcatty a răspuns:

Atelierul de scriere creativa mi se pare o idee foarte buna si ma intereseaza.
De mica m-a pasionat sa ma joc cu imaginatia asa cum se joaca un pictor cu nuantele. A scrie mi se pare o metoda foarte buna de a face acest lucru. A iti expune gandurile mi se pare o resursa mai interesanta decat isi pot inchipui unii oameni. Un text bun poate sa te inspire, sa te emotioneze, sa iti elucideze unele mistere personale, dar, pentru a ajunge aici, trebuie sa stii cum sa iti "impachetezi" ideile.
Participarea la un astfel de atelier da ocazia celor implicati sa invete ce si cum.

| RAY a răspuns:

Introducere în Istoria Religiilor (22-26 iulie
Atelier de Astronomie – Constelaţii, nebuloase, galaxii (15-19 iulie)
Cum să îţi îmbunătăţeşti stima de sine? (15-19 iulie)
https://www.fundatiacaleavictoriei.ro/echilibru-interior/

din pacate sunt din Timisoara, dar astea as alege, nu se filmeaza evenimentele sa le pot vedea video?

| Paty306 a răspuns:

Atelierul de scriere creativa pentru a mi exersa creativitatea

| DumitrescuRaluca92 a răspuns:

Mi-as dori sa particip la scoala de vara-Mari pictori romani deparece mi-am descoperit o noua pasiune catre arta romaneasca si mi-as dori sa aprofundez mai mult tainele din spatele unei picturi. Sunt o iubitoare de frumos, de cunoastere, de naturalete, si imi doresc sa le pot promova, prin prisma artei romanesti.

| costicampean a răspuns:

Aș alege cursul de actorie, deoarece cred că m-ar ajuta în viața de zi cu zi.

| Anonimm13 a răspuns:

How to be a lady deoarece îmi doresc să particip

| Anonimm13 a răspuns:

Care e știrea? La această mi-aș dori să particip

| Sayiumi a răspuns:

Eu aș alege școală de vară de astronomie stelele, plantele. consrelațiile toate mi se par interesante și de o frumusețe uimitoare mi-ar plăcea să le văd de pe un telescop si să învăț mai multe despre ele