| LucYusAnOnYmuos a întrebat:

Crede cineva in magie?

9 răspunsuri:
| alissu a răspuns:

Eu cred, dar nu in cea gen iese iepurele din joben sau mai stiu eu ce.Magia universului sa-i spunem : intamplari care se indeplinesc in tocmai cum visasei cu o noapte in urma, coincidente stranii, etc

| Bumby97 a răspuns:

Sincer nu cred in magie ca in desen in care un om poate disparea.Magia exista sau a existat mai ales in zona de unde sunt eu (MARAMURES)---nu te gandi la magii din desene, ci mai mult la farmece, cum e deochiul, si de care se poate scapa usor printr-un ritual usor cu chribite si apa.Deci ceva a existat sau exista sa nu uitam de tehnicile Voddoo si celelalte... Fundita?

| GăbițuGabriel a răspuns:

Da si eu cred. happy Tot asa magia universului. Ceva adevarat ce nu poate fi trucat. happy

| MenInShadow a răspuns:

Eu cred in multe lucruri.
Fiecare credem in ceva, dar poate credem in acel ceva in diferite moduri, si ajungem sa ne certam.
Poate unii cred in magia cu iepurele din palarie, poate altii in cea a universului, fiecare cu magia lui.
Eu cred in multe lucruri.
Cred in ce nu vad, tocmai pentru ca nu am vazut acel lucru.
Poate mos craciun exista, si pentru ca nu l-am vazut asta nu inseamna ca nu exista.
Da, cred in magie, si fiecare cu magia lui.
Cred in magia de care era vorba acum sute si mii de ani.
Nu cred in magia care era facuta prin nu stiu ce ierburi, prin alchimie, etc etc.
Cred in magia creata de oameni, care se putea face doar cu puterea umana.
Sunt oameni in lumea asta care fac lucruri incredibile.
Misca obiecte cu lucruri, citesc mintea, etc.
Noi le numim trucaje, trucuri sau "magie" care mai nou este un cuvant care caracterizeaza ceva necunoscut.
Cand zici magie te referi la o putere necunoscuta si pe care nu oricen o poate utiliza.
Cel putin la asta se refera oamenii din ziua de azi.
Eu cred in magia omului, puterea omului, magia care iese din puterea omului.
Pot controla focul, pot controla apa, pot face orice, asta este magia in care cred.
Nu o pot folosii dar cred in ea, si daca vreodata o sa am ocazia sa o studiez din carti, nu de pe internet unde gasesti tot felul de prostii, o sa o studiez cat de bine o sa pot, si cat de mult o sa pot.
Raspuns: Da, cred in magie.

| ツツツ a răspuns:

Nu.

| thealchemist a răspuns:

Nu e religie sa crezi in ea, e stiinta.

| LucYusAnOnYmuos explică (pentru thealchemist):

Nu e stiinta. Face parte din religie. Judecind dupa avatarul tau, as putea zice ca magia este data de ceea ce reprezinta avatarul tau asta daca stii ce inseamna pentagrama aia si piramidele alea.Magia exista doar de partea raului, nici o data de partea binelui, se nmeste magie neagra, satanism, masoneria in cele mai adinci organizatii nu in organizatia care e la vedere, iluminatii, voodo.Si tot ce apartine de cel rau.In putine cuvinte asta e magia dupa parerea mea.Tu daca stii cu adevarat pe cine reprezinti prin avatarul tau ar trebui sa stii mai bine dect mine.Da eu nu cred ca tu stii cu adevart pe cine reprezinti.

| FireOfSerenity a răspuns (pentru LucYusAnOnYmuos):

Pentagrama e simbolul zeitei Venus, simbolul frumusetii si al seductiei.
Definitia ta pentru magie e cam incompleta.Nu crezi ca si rugaciunea sau ritualurile crestine fac parte din magie, din moment ce are ca scop obtinerea unui lucru prin invocarea unei puteri supranaturale?

| thealchemist a răspuns (pentru LucYusAnOnYmuos):

Iei droguri cumva?