| EugeNNio a întrebat:

Crede-ti in farmece sau magie neagra?

20 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Cred in magia facuta de un joit cu marijuana...

| MMihai a răspuns:

Crede-ti in farmece sau magie neagra?== există și așa ceva, caută, pentru binele tău, să nu te apropii, de așa ceva.

| Paulla a răspuns:

Cred în lb. română...dar degeaba.

| yldiiii a răspuns (pentru Paulla):

laughing)) Se pare ca nu crede toata lumea in ea!

| Paulla a răspuns (pentru yldiiii):

Aşa se pare. 'Crede-ţi'!

| Maidanezul a răspuns:

Eu stiu de la bunica "nu este bine sa te inchini la doi domni" Daca ai sa citesti cu luare aminte Sf Scriptura prin VT o sa vezi acolo un ex Parerea mea pune minuta frumusel si citeste Sf Scriptura dar pe indelete si cu muuuulta luare aminte,vezi ca Sf Biserici organizeaza Evanghelizare.te duci acolo si intrebi, Nu vei fi jupuit de viu, nici Biserica nu va cadea pe tine.Cred ca exista Magie alba/neagra este tot una Eu tot de la bunica stiu ca mizeria nu o dai afara cu mizerie (raul nu il dai afara folosind pe cel rau) si intunericul nu il luminezi folosind dracii care sunt negrii tuci. Prefer in circurile Romei ca acum 2000 de ani, dar nu ma inchin altui domn,Eu sunt agatat ca motanul de gard de invatatura Mintuitorului, poate Dunarea sa curga invers si nu ma dezic.Cel mai mult in viata ma tem de Judecata dreapta cind voi da ochii cu Creatorul meu Dar tot in El am nadejdea ca Mareee este mila lui, sper sa am si eu bafta Tilharului cel bun sau macar sa fiu ca vamesul care zice"Fii Doamne milostiv si cu mine cum esti cu acela".

| monstrulet a răspuns:

Cica trebuie sa crezi ca sa te afecteze.
Mai mult "cred-em" in limba Romana...

| mgtow a răspuns:

Cine stie daca e adevarat sau minciuna, atat timp cat nu patesti nimic nu e problema.

| DorelSudoru a răspuns:

Nu pentru ca nu ne mai bate cu smeii

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună
Am citi despre ele, dar nu cred!
Pa, pa.

| 13 a răspuns:

AlexStarAlex a răspuns:

Nu. Pentru ca religia respinge orice forma de magie.
? Mers pe apa,inviatu mortilor,apa transformata in vin, rug arzator care vorbeste, mare despartita in doua si ocean tarsformat in sage? Sau astea-s minuni? Hai ma.

| nesuferit a răspuns:

Nu, cred doar in zeul joint

| EugeNNio explică (pentru nesuferit):

Ce sa fie, has sau iarba?

| anka89 a răspuns:

Nu cred absolut deloc.Se zice ca isi fac "efectul"doar asupra celor slabi de inger.Am mai citi despre astea dar nu ma conving.
Lasa ca mai zice lumea ca lui cutare i s-a facut vraji,asta ii doar in mintea lor.
Stii cum e deochiul? te doare capul si nu te simti bine si atunci vine bunica cu niste carbuni aprinsi sau bete de chibrit si iti descanta, si dupa aia zicem "vai am fost deochiat\a ca acum ma simt mai bine dupa descantec, dar asta ii in psihologia noastra deoarece dupa descantec trebuia sa credem ca ne trece.
Offfff! astea is prostii.

| EugeNNio explică:

Ma rog,scuze stau prost la gramatica, cratima se punea parca cand se despartea un pronume de un verb, se pare ca am lipsit la ora asta :-P

| EugeNNio explică:

Citeam pe niste site-uri de psihiatrie cica posedatii de drec sunt schizovrenici voi ce parere aveti?

| ladyMillion a răspuns:

Heyhappyda,eu cred in farmece,magie neagra,blesteme si toate chestiile,ba pana si faza cu al treilea ochi,chacra,telepatia,telechinezia,dedublarea, toate mi se pare interesante, si chiar cred in ele ce pot sa zicthinking tu ce parere ai despere ele?hee hee?

| bObby123 a răspuns:

Eu unu nu cred
am citit despre ele si nu mi se par adevarate.
Si din curiozitate l-am intrebat si pe profu de Religie si a spus sa nu cred din din astea.big grin

| AlexStarAlex a răspuns:

Nu. Pentru ca religia respinge orice forma de magie.

| nesuferit a răspuns (pentru AlexStarAlex):

Da prin ce **** mea sustineti ca a fost facuta lumea asta ma in religia voastra de ***? nu prin magie?