| Mogiojojo a întrebat:

Credeti ca este posibil sa fac voluntariat doar pe perioada weekend-ului? In timpul saptamanii nu prea am timp.

4 răspunsuri:
| Francesca1102 a răspuns:

Buna. Da, normal, exista multe locuri unde poti face. Eu am facut voluntariat pentru filarmonica vinerea si sambata (trebuia si duminica dar eram ocupata)

| gogu220 a răspuns:

Depinde în ce domeniu vrei să faci voluntariat. Dacă vrei într-un centru de copii sau azil de bătrâni e nevoie tot timpul, dacă vrei să stângi semnături pentru diverse sondaje poţi.

| Plato a răspuns:

Bineinteles ca se poate, dar depinde si unde faci. In unele locuri mergi doar cand vrei. Ultima data am fost voluntar la #FaraPenali, mergeam cand voiam si plecam la fel.
Inainte de asta, am fost la o asociatie, acolo erau periodic unele actiuni, deci nu era o activitate zilnica.
Cu siguranta gasesti unde, daca vrei sa ajuti.

| Andreeush a răspuns:

Asta depinde de locul unde vrei să faci voluntariatul.