| Frogie a întrebat:

Credeti ca in 2012 va veni sfarsitul lumii dupa cum ne arata profetiile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anjelique-daca vrei sa stii cate ceva desprea mayasi nu te uita la documentare.sunt produse pentru a scoate bani, unele sunt corecte, dar intotdeauna influenteaza opinia celui ca il creeaza.mayasii au fost niste genii in ale fizicii si in ale matematicii, dar ar fi pacat sa interpretam gresit. evident este sfarsitul unei lumi, dar nu a pamantului, pamantul mai are de trait vreo 4 miliarde de ani, fizic vorbesc, noi insa trebuie sa ne cautam o casa noua, probabil marte sau luna sau cine stie, dar trebuie sa o facem cat mai curand, si am ajuns aici datorita fortelor propii, omul este fiinta care distruge pamatul si o face intr-un ritm extrem de rapid. daca te intereseaza documentarele atunci cauta pe cele ale lui Al Gore, un tip extraordinar care lupta de prin anii 60 sa constientizeze populatia de ceea ce se intampla.

49 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nop nimeni nu poate sti astea is nimicuri dar nu-s ce sa zic ce e acum aparut poat sa fie nu-mi pasa... e k

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cand va veni sfarsitul cand o sa vrea domnul si eu nu cred ca dumnezeu ne va lasa in iad?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie daca pamintul vadisparea pentru tot deauna.Omul distruge pamintul si chiar o sa trebuiasca sa ne mutam dar nu avem cum sa plecam si nu am descoperit un loc la fel ca pamintul.NASA cerceteaza in conu zi si noaptea marte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca o sa fie intr-adevar un sfarsit al lumi dar din cate am citit si mam documentat si ce imi spun cei batrani...va veni peste noi o alta lume... o alta era alte timpuri...si o alta viata ...acum nu stiu ce sa zic daca chaiar va fi un sfarsit adica totu va intra in pamant si vom muri cu toti...inca nu asa se prezice cu adevarat ce vedem in filme si ce auzim in ziua de azi... poate si maine da o masina peste noi si chiar e un sfarsit ...al lumii talehee hee cu toate ca daca ar fi sa existe un adevarat sfarsit sa intre totu in paman nu imi pot imagina ce am putea face sa mai supravietuim...eu unu daca asi sti ca maine sar intimpla asta masi apuca sa ma distrez sa nu am nimica de pierdut cu toate ca nu am avut nici pana acum tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu e vrajeala voi chiar credeti toate prostiile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu stiu nu avem de unde sa stim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu cred ca va veni sfarsitul lumii sau daca nu poate chiar va avea loc o mare schimbare in viata omenirii, totusi ceea ce ne ramane de facut este sa asteptam si ne vom convinge singuri daca vine sau nu sfarsitul lumii, insa eu cred ca va veni, aceasta este parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce spune istoria bisericii:... pocaiti-va

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isus te iubeste primeste-l si nu te va interesa daca vine in 2012 sau nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va DUMNEZEU va fi daca nu nu! se poate fi chiar in secunda urmatoare minutul urmator ora urmatoare saptamana viitoare si asa mai departe nu depinde de noi Dumnezeu cand vrea atuncea se intampla nu ca punem noi o data de exemplu in 2012

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha ha eu zic ca sf lumii nu prea exista dar tot mi-e frica de ce se va intampla in 2012 nu poti sa stii niciodata!sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io nu cred ca fa fi sfarsitul lumi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu, sfirsitul lumii va veni atunci cin va vre Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca vine sfarsitul lumii in 2010 ca asa mai spuneau ca vine si in 2009 dar nu e asa cred ca e aproape nu stie niminea cand vine poate dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IIsus cu 2 i

| 888888 a răspuns:

Ce sf lumii malaughing)laughing) numai dumnezeu stie cand va fi laughing)laughing) voi va luati dp ce zice lumea adica satanistii laughing)

| iulian200 a răspuns:

Nu poate sti nimeni asta

| buvlak a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fi linistita si sa ma inviti la tine dupa 2012 in baie sa facem dragoste ca doi nebuni sau putem incepe de acum pana la adinci batrineti! ai vrea sa facem asta si vei vedea ca nu va veni sfirsitul?