| justme_4288 a întrebat:

Chiar credeti ca va veni sfarsitul lumii in 2012?

28 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai Dumnezeu cunoaşte acest eveniment.
Pa, pa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Stiu ca in anul 2012 se vor inversa polii, in rest vom mai vedea ce o sa fie.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cred ca cele mai pertinente raspunsuri le gasesti la NASA.
http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html

| Annitu a răspuns:

Dacă zic da, o să râdeţi de mine?blushing

| Oanny a răspuns:

Nu este adevarat, nu mai crede ce spun astia cu porcariile lor cu calendarele aleia ...sau cu filmul ala, daca nici macar iisus hristos nu stie asta vrei sa stim noi? doar dumnezeu stie ce nea pregatit, eu intr-o zi faceam misto cu rpeietnii mei de apocalipsa am niste prieteni din alte orase si le ziceam ca atunci cand vine apocalipsa sa aiba telu incarcat ca sa ii contactezlaughing)

| Razvan a răspuns:

Ce cred eu conteaza mai putin. Ce crede El conteaza mai multwinking

| YLLL a răspuns:

Intradevar s-a zis si in 2000, 2004 etc. dar. de 2012 de vb prea multstraight face s-a facut chiar si film.
oriunde intrii: 2012 2012 2012 deja sincer mi se face fricarolling on the floor
oricum nu stiu ce sa credstraight face

| adi4ever a răspuns:

Chiar am fata de dobitoc sa cred?thinking

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Nu
da` e tare filmullaughing

| IlKvK a răspuns:

Am mai auzit de intrebri asemanatoare. Am sa-ti spun si tie ce i-am mai spus la altcineva:
S-a descoperit ca cineva care traieste in prezent are sange maias. Si s-a descoperit o heroglifa care spune ca in in 2012 o sa...si lipsea o bucata. Oamenii ce sa zica...SFARSITUL LUMII! Tipul, ruda cu maiasii primea mail-uri cu: "Nu vreau sa mor!" si "Ce se va intampa cu noi?" si a inceput sa il cam enerveze. Ce e drept se zice ca Sistemul nostru solar se deplaseaza si el prin galaxie si in decembrie 2012 noi chiar vom fi in mijlocul universului (sau ceva de genul asta) si s-ar putea sa apara o racire globala. Totusi, se pare ca "sfarsitul lumii" are si o parte buna pentru unii. Cum ar fi filmul 2012. Lumea il vizioneaza, e popular, actorii primesc ceva pe asta. Cum ar putea ca oamenii sa nu foloseasca asta pentru bani?

| Ea12345 a răspuns:

Normal.De ce crezi ca mai strang eu bani pentru hainele din ultima clipa? day dreaming

| simona_6231 a răspuns:

Am eu cont de vreo 1 saptamana... dar mi sa loat de intrebarea astastraight face

| myname1s a răspuns:

Da, la fel cum se zicea si de 2000 laughing Toata aceasta "poveste" cu 2000, 2012 si sf lumii este facuta pentru a masca ceea ce se intampla in realitate si au rolul de a scadea din interesul omului de rand si de a ii indrepta atentzia spre acest lucru SFARSITUl LUMII! Si se cauta si gasesc tot felul de argumente pentru a da acestei afirmatzii o aura de adevar.in situatzia de fata (2012) principalul argument fiind ca calendarul mayas nu mai "numara" nimic dupa aceasta data, se termina.si de faptul ca toate planetele for fi perfect aliniate si se PRESUPUNE doar ca aceasta aliniere este posibil sa aiba efecte dezastruase asupra Pamantulu, asupra campului magnetic, etc, etc (pentru ca pana la urma nimeni nu poate sti ce se intampla, ce se poate intampla, sau daca se va intampla ceva...)la care se adauga si multe alte preziceri ale nu stiu ce ghicitori antici sau mai stiu eu cate oh go on la fel cum a prezis si Nostradamus de 2000. ca sunt sigur ca la catzi "ghicitori" au fost, si despre ziua de azi poti zice ca e ultima zi oh go on
Eu personal cred ca faza asta a fost facuta sa ascunda gripa H1N1 (care a fost declansata de om.) si efectele ei :-si mai ales ca circula si zvonul ca de fapt acest vaccin antigripal este menit sa continue treaba gripei, adica in catziva zeci de ani populatia pamantului sa scada drastic pentru ca deja suntem prea multi si planeta este sugrumata de noi. Deci cred ca totul este o conspiratzie impotriva umanitatzii si Sfarsitul Lumii este "inventat" pentru a nu se vb. i asa mult despre asta.pentru a scadea interesul lumii de a citi, de a se informa si mai mult despre adevaratele fapte.
Da, e adevarat ca Pamantul nu ne mai suporta, vedeti si voi cate cutremure, cate dezastre se intampla in ultimul timp, dar acest "sfarsit" va veni treptat cu decursul anilor, nu deodata oh go on

| valThina a răspuns:

Nulaughing) ca am vorbit eu cu doamne doamne ca intai vreau sa fa o facultatebig grin si sa ma marit si apoi poate sa vina si sfarsitul lumiibig grin

| Georgiana95 a răspuns:

Da...asa cum a venit si in 2004 si in 2006laughingrolling on the floor

| cssandreea a răspuns:

Nuu nimeni nu stie cand vine sfarshitul lumii! Sa mai zis ca sfarshitul lumi vine in 2oo4 si dupa in 2oo6 si a venit? Doar Dumnezeu stie cand va veni sfarshitul lumii! Filmul "2012" ti-a bagat in cap asta? P. S: daca nu l-ai vazut. eu zic sa-l vezi dar sa nu crezi nimic din el. orqum e tare filmu`! happy. Eu am invatat ca sfarshitul lumi tres sa ne bucure nu sa ne sperie, deoarece ne vom intalni cu Dumnezeu, si asta e un lucru minunat!

| Madutza_9991 a răspuns:

Nu stiu.sunt putin speriata.ca se spune ca se vor inversa polii si asta va aduce efecte devastatoare asupra Terrei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz! nu e posibil asa ceva si doar Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii! nu va mai uitati la atatea filme si documentare din astea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Sansele nu sunt nule, dar sunt foarte mici, oricumwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu rolling on the floormai ales ca imi zicea bunikmea ca atunci cand era ea mica de vreo 4 ani se prezicea la fel ca o sa fie sfarsitul lumii in 2000 ca nu stiu ca ca nu stiu cummrolling on the floordeci nu e adevarat deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii de cand au dat de tehnologie, au adus tot felul de argumente ca o sa murim, dar din pacate nici din ce au zis asa zisi ''cercetatori sau savanti'' nu s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare nu se vede. nu se simte, ca sfarsitu lumii e sosit de mult.cutremure,tunami,inundati,omoruri,omucideri,razboaie,criza,tote astea se numeste sfarsitul lumiiiiiiiiiiiiiii.rodica din spania va raspunde.

| nirvanacartof a răspuns:

Draga mea noi am murit in 2000, 2004 si 2006 acum suntem ingeri(a)winking

| Iliutz a răspuns:

Eu ce sa zic peste tot scrie ca va veni asta pe mine ma inspaimanta

Răspuns utilizator avertizat
| Sebby_6032 a răspuns:

Da. Pe 21 decembrie 2012 ora 11:11 nu va mai exista viata pe pamantrolling on the floor glumeam
Da e adevarat zvonul despre venirea sf lumi dar asta nu inseamna ca se va intampla

| dark6 a răspuns:

Nu. Deoarece la Fifa 2010 anii trec fara sa se sfarseasca lumea in 2012...Deci nu! laughingrolling on the floor

| xdodoblog a răspuns:

1. eu nu am vazut inca filmul
2. stiintific nu s-a dovedit iar de undeva am aflta ca prin 2045 sau nu stiu...deci dupa 2040 cica este in biblie scris si daca decodifici fiecare cacacel iti da anul, whatever, eu sunt satanist
3. nu stiu daca vine dar imi doresc din tot sufletul, vreau asta! e a doua mea dorinta! nu mai suport nimic din lumea asta... vreau sa nu ma fi nascut, vreau sa nu ma fi nascut aici sau oriunde, peste tot e la fel, doar oameni suntem. vreau sa vin sfarsitul in 2012
4. s-a mai spus ca vine si nu a venit, dar in 2012 se intampla multe chestii printre care si terminarea calendarului mayasilor (nu stiu de ce nu l-au continuat dar sper la sfarsitul asta mai mult decat orice)
5. nu ma intrebati motivele pentru ca poate ca nu mai intru pe aceasta intrebare dar va dau mai multe detalii daca imi trimiteti un mesaj privat, sau pe twitter sau blogwinking