| policewoman16 a întrebat:

Cu ce se ocupa un topograf, ce face el mai exact si cat castiga pe luna?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Printre atributiile principale executate de catre un inginer geodez-topograf;
"Execută măsurători topografice pe teren și efectuează operațiuni de parcelare, comasare și dezmembrare terenuri agricole. Identifică, localizează și delimitează terenurile companiei pe baza titlurilor de proprietate sau contractelor de arendă".
De asemenea topografii pot lucra in constructii de sosele, cai ferate, mine, etc. locuri de munca in care se solicita efectuarea unor masuratori de mare precizie si/sau efectuarea de planuri generale sau harti. Munca unui inginer topograf sau geodez presupune munca de birou precum si munca pe teren in vederea indeplinirii sarciniilor de lucru.
Castigurile lunare sunt de obicei bune sau foarte bune, depinde de firma/companie.