| St!L a întrebat:

Cum ar trebui sa fie baiatul(barbatul) ideal?big grin

Răspuns Câştigător
| alexam a răspuns:

Sa iubeasca cu adevarat pe femeia de langa el, sa o respecte, sa nu uite datele foarte importate legate de ei ( data primei intalniri, data de nastere sau data casatoriei, etc. ) sa fie intelegator si sa aiba rabdare, sa poata sa aiba o buna relatie de comunicare cu sotia, daca nu e barbat de cariera ( adica daca nu munceste f mult ), atunci sa fie gospodar, sa se priceapa la diverse lucruri in casa, sa ii placa si sa isi ajute sotia pe cat de mult posibil la treburile din casa si in cresterea si educarea copiilor, si cam asta. La capitolul bun la pat nu exista. Atata vreme cat chiar te potrivesti cu o tipa/ femeie, nu are cum sa nu se ajunga si la o relatie sexuala foarte buna! big grin Cam astea ar fi! In proportie cam de 75 % eu asa un sot am! big grin

22 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Eeei, la fel probabil cum ati dori voi sa fie fata ideala. NU EXISTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În primul rând foarte calm (eu sunt o fire foarte iute, mă enervez repede și tot așa mă și calmez), tandru, respectos, punctual, cu simțul umorului, serios, comunicativ, ordonat (mă înebunește de creier dezordinea).
Pa, pa.

| vio a răspuns:

Tinar, frumos, bogat......si devreme acasahee hee

cami
| cami a răspuns:

Ok, sa-mi spun si eu parere.
In primul rand, trebuie sa fie "pe picioarele lui" [sa aiba o meserie stabila, si bine platita-doctor, inginer, avocat, judecator, dealer, profesor etc), cu asta imi dovedeste ca este capabil, si constiincios. happy
Sa fie un gentleman : eu intru intotdeauna prima, el imi treage scaunul, el imi deschide portiera, el imi ia haina. Cu asta imi dovedeste ca ma respecta ca femeie. happy
Sa fie atent, micile atentii, sa fie "omniprezente" in viata noastra, respectuos, sa nu-ndrazdeasca sa ma jigneasca, si sa-mi fie fidel.
Sa fie comunicativ, sa stie sa taca, sa stie cand trebuie sa vorbeasca...
Stiu si eu?! vreau mult. putin, dar cam asta vreau straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l pe,, superx"

| fabiola a răspuns:

Sa se asemene cu tine(ma refer la dorinte, gusturi, pasiuni) dar sa te si completeze(sa iti cunoasca si te ajute in pct slabe firii tale)!

| Diana_6087 a răspuns:

Sa fie de treba, dragut, de Vreme acasa, sa aiba bun simt (nu prea mai gasesti in zIua de azi baieti cu asa ceva), blond cu Ochii albastri.

| JustMeFlory a răspuns:

Sa arate bine, sa nu insele, sa nu jingnesca sa stie sa iubeasca o femeie, bun la pat, sa aiba rabdare cu mine, sa nu faca misto, si stie sa gateasca, sa ma ajute la curatenie, sa aiba grija de copii...etc etc si mai sunt cateva dar nu mi le mai aduc aminte acumlaughing...

Janina
| Janina a răspuns:

Exact asa cum e iubitul meu :X

| allube a răspuns:

Ce este ideal pentru unul sau altul fiecare isi stabileste. Ce este ideal pentru tine s-ar putea sa nu fie ideal pentru mine si mai depinde si de ce poate oferi fiecare, la ce bun sa cauti barbatul ideal daca stii ca in veci nu ar putea fi al tau, asa ca-ti limitezi cat de cat pretentiile si la ce poti oferi tu. Fata saraca cu barbat bogat sau invers, asta vezi numai in filme.Ideal este sa nu fie alcoolic, afemeiat, mincinos, badaran, sa fie intreg la minte si trup si in general sa nu aiba vicii, sa respecte pe omul de langa el, cu alte cuvinte sa fie un om integru.

| VaneS.sA a răspuns:

Poy...thinking sa nu fumeze, sa nu ii lipeseasca bunele maniere, sa aiba dintii curati, sa nu fie tuns ca puscariasii(putin par nu strica)laughinglaughing
sa ma accepte asa cum sunt, SA NU MINTA! sa ma inteleaga, sa fie muncitor, nu neaparat bogat...etc...

love struck

| VaneS.sA a răspuns:

Poy...thinking sa nu fumeze,sa nu ii lipeseasca bunele maniere,sa aiba dintii curati,sa nu fie tuns ca puscariasii(putin par nu strica)laughinglaughing
sa ma accepte asa cum sunt,SA NU MINTA!sa ma inteleaga,sa fie muncitor,nu neaparat bogat...etc...

love struck

| St!L explică:

Se pare ca tuturor le place ca baiatul ideal sa fie spalat pe dintilaughing)laughingrolling on the floor

| iulika_7699 a răspuns:

Inteligent, iubitor, sincer, pasional, sexy, ceea ce vor si ei de la noi cred...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari marius

| Bogdana a răspuns:

Tu love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baieti ideali nu exista, deja mam incredintat in asta sad;( totusi daca vrei sa fii idealul trebuie sa poti doar un lucru,"SA O IUBESTI CU ADEVARAT" sa stii daca iubirea este trecatoare -falsa fata isi va da seama, atunci ea va suferi f-rte mult
pe. s-iubirea -lacrimi, suferinte si dureri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate visati laughing). barbatul ideal trebuie sa arate bine si intr-adevar sa aiba o situatie financiara buna dar in schimb trebuie sa stie cum sa procedeze cu o femeie, mereu sa fie atragator,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ar trebui sa fie un baiat ideal?

| AngelSpeed a răspuns:

JustMeFlory si daca nu e bun a patlaughing?

| Macovei_Varvara_1997 a răspuns:

Nu exista un baiat ideal, perfect, cel mai bine e sa fii tu insati. :*

| Tears34 a răspuns (pentru cami):

Și sa termin visul.