Întrebare recomandată | zaratu a întrebat:

Cum ati reusit sa invingeti depresia? Eu ma lupt de 7 de ani zile si nu prea reusesc

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Dacă suferi de depresie ar trebui să ști că viața ta nu trebuie trăită în orice fel și nu singur. Încearcă să îți găsești un animal de companie ca să îți petreci timpul cu el, o persoana cu care să comunici și să te înțelegi sau un hobby care îți va ocupa timpul și de ce nu să faci și bani din ceea ce-ți place.Nu uita să vizitezi locuri noi și să te bucuri de fiecare moment.Lasă tot ce este rău de-o parte și gândește pozitiv.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cartea
Învinge depresia înainte ca ea să te învingă, de Robert L. Leahy, Editura For you 2012, te va ajuta.
Spune acolo exact ce să faci.

| ibaal a răspuns:

Daca ai probleme de 7 ani, ar cam trebui sa vezi un specialistwinking