| Daria a întrebat:

Cum ati vrea voi sa fie "scoala perfecta"? Descrieti-o(materii, profesori, uniforma, design)etcbatting eyelashes

4 răspunsuri:
| Alessandraaaa a răspuns:

Poi cred ca ar fi cool sa facem ore 15 min si restul de45 min pauzaa :X:X:angryla fiecare ora sa se intampla asta),sa nu avem lucrari,sa nu ne dea teme,sa fie numai profesori tinerismug
Sa mai avem doar mate, romana, engleza si sport:X

Bye:X

| Alyra a răspuns:

1.Sa fie doar luni,miercuri, joi, vineri(marti e piata)
2. Orele sa fie de la 9 la 12.
3.Materiile:-desen; sport(dar fara note); muzica(cu instrumente); o limba straina(sa fie optional:engleza,franceza,italiana,spaniola,germana,fiecare alege ce vrea),informatica, matematica(fara geometrie), romana(2 ore pe saptamana); istorie sau geografie(la alegere,o ora pe saptamana), religie(mers la biserica), chimie(experimente)
4. Uniforma:o fusta neagra din catifea,mini dar larga,o pereche de cizme pana aproape de genunchi tot negre,cu toc,o cordeluta rosie, subtire cu fundita, o camasa alba si o jacheta neagra din piele.(pecare sa nu trebuiasca sa o platim.); care merge super cu un lantisor de aur.
5.Salile de clasa sa aiba parchet,scaune tapitate cu roti,banci cu sertare; o curte mare,plina cu copaci, trandafiri, etc.Sala de sport sa aiba si piscina.
6.De 2 ori pe an sa se organizeze exursii cu clasa.
7.La fiecare materie sa nu se primeasca decat o nota pe semestru.
8.Profesorii sa poarte si ei o uniforma.
9.Copii care se poarta foarte urat sa fie lasati repetenti, sau exmatriculati.
10.Un om imbracat in iepure sa le ureze bun venit elevilor la intrarea in scoala.
Cam imposibil sa existe asa o scoala, dar daca ar fi ar fi suuuuuuuuper tare. happy

| AnneMarri a răspuns:

materii - fara matematica, fizica, civica, chimie, engleza, franceza si muzica
profesori - sub 30 de ani si mai mult barbati *mai ales la sport cand trebuie sa ma ajute cand ma rostogolesk si sa fac lumanarealove struck*
uniforma - fara ea, sa purtam ce vrem
desing - ma mai gandesc

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Pentru mine nu exista scoala perfecta. pentru mine exista o lume perfecta daca nu ar exista scoala.