| LiimeXdx a întrebat:

Hei! happy Aveti imaginatie? Eu foarte multa big grin As vrea sa imi descrieti o lume perfecta pentru voi.Sunt curioasa. happy

15 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

O cameră mare, albă cu un covoraș într-un colț, negru mic și pufos pe care să mă așez.
Câteva cărți bune, niște cafea și câțiva biscuiți.

Meh, lumea și viața perfectă.

| zurick a răspuns:

O lume fara plansete...O lume in care sa nu plang din 2 in 2 zile sau sa nu urasc pe toti.

| ??c??? a răspuns:

O lume fără durere, moarte, tristețe.O lume în care fiecare e egal.Să nu existe superiori și inferori.O lume unde există cineva care să te asculte și să te bage în seamă nu să te arate cu degetul.

| greyhound a răspuns:

Simplu, o lume fara prostie, ipocrizie si superficialitate

| BrokenArrow a răspuns:

O lume perfecta e o lume in care e destula telemea in salata.

| TheTimeKiller a răspuns:

Hmm...lumea mea perfecta? Pai inainte sa iti spun cum as vrea sa fie lumea mea perfecta peste cativa ani ar trebui sa-ti spun viata mea de acum, nu? Am 15 ani, locuiesc intr-un sat aproape de Ploiesti (la casa) si acum am intrat la liceu. Cum ar fi viata ''perfecta'' pentru mine? Probabil ca ar trebui sa am un salariu destul de mare, peste 2500 de lei(25 de mil. vechi), sa reusesc sa ma mut singur(la bloc, daca se poate in Bucuresti) ca sa nu depind de parinti si sa am o cariera de pompier/paramedic/salvator. Nu stiu de ce vreau asta dar simt ca asta ar fi pentru mine ''viata perfecta''. Si da... dupa ce ma casatoresc as vrea sa am 2 copii cu o nevasta frumoasa dar in primul rand inteligenta si desteapta(gen sotia lui George Buhnici happy ). Viata ta perfecta cum ar fi? laughing. Ps. stiu ca nu am prea multa imaginatie dar cand profesoara de romana te dezamageste pe zi ce trece cum sa nu ti-o pierzi?

| LiimeXdx explică (pentru TheTimeKiller):

O lume perfecta este o lume in care nu exista persoane cu fite, unde nu exista alintati si barfitori, unde toti se ajuta indiferent de situtie. Acolo unde nu este nimeni mai presus de nimeni si unde iubirea si bunatatea pluteste in aer.un loc frumos, inconjurat de spatii verzi, cerul senin intotdeauna, apusuri spectaculoase, la fel si rasarituri pe care le poti vedea de oriunde ai fii, unde cu totii sa ne intelegem bine, sa ne ajutam, sa fie pace si liniste, iar atunci cand ne spunem parerea sa nu fim judecati, barfiti sau invidiati. Cum de altfel in zilele de astazi acest loc nu exista, putini viseaza ca asta sa devina realitate si doar cei care viseaza sunt numiti "rupti de realitate", dar eu cred ca acea lume care exista doar in vise, cu multa intelegere si iubire ar putea sa devina realitate.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru LiimeXdx):

Iti sugerez sa te uiti la acest film http://divxonline.ro/filmenoi/5300-benvenuto-presidente.html si vei intelege mai bine ca fiecare om este corupt in felul sau. Uita-te la tot filmul si la discursul de la final sa fi foarte atenta si sa te gandesti la ce spune acel om. Te rog sa-mi spui parerea despre film intr-un mesaj privat/aici.

Răspuns utilizator avertizat
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Eu nu imi pot imagina o lume perfecta, deoarece sunt de parere ca lumea nu poate sa fie perfecta.Mereu se gaseste cineva care sa strice tot.

| LiimeXdx explică (pentru RandyMarsh):

Adevarat din pacate. sad

| trance04 a răspuns:

Si eu am imaginatie, trebuie sa ma exteriorizez aici?

| enonimox a răspuns:

Fiecare ne putem creea lumea noastra

| Antoniia a răspuns:

O doamne! Ar fi o lume colorata, cu vremea nici prea calda, nici prea rece, cu copacei mereu cu fructele copate care stau acolo si asteapta sa le mananc eu si persoanele mele drage...sa fiu eu printesa! Sa fie tehnologie, deloc scoala, dar sa fim cu totii foarte destepti! Sa am catelus dragut! big grin

| GameOverBitch a răspuns:

Lumea perfecta pentru mine ar fi cam asa:
Sa nu existe tigani
Sa nu existe copii abandonati
Sa nu existe cersetori in mijlocul strazii, sa nu existe deloc cersetori, atat timp cat ei nu sunt bolnavi nu au decat sa munceasca! Sa avem oameni mult mai civilizati, care nu arunca gunoaie pe jos, salariile, pensiile si alocatiile sa fie mult mai mari, iar alimentele si hainele mult mai mici la pret, sa nu fie la conducere un guvern de hoti, in mai putine cuvinte, este o lume paralela de cea reala love struck, dar in partea stanga a creierului, unde sunt un copil, imi doresc unicorni si ploaie cu skittles. ^_^