| Anonim2938 a întrebat:

Cum sa invat repede sa dansez? Vreau ceva pentru banchet. Dati-mi niste filmulete cu dansuri de club si nu stiu, ce se mai danseazalaughing tango cevalaughing. Chiar nu stiu ce muzica o sa fie, dar mai ales de club. Ajutati-ma si pe mine va roghee hee PS:sunt fata:*. Dau fundita + vot tuturor raspunsurilor.

6 răspunsuri:
| planor a răspuns:

Salut.Eu de obicei dansez tinand mainile ca la box numai ca le tin mai intre piept si burta si mai departate cam de 15 cm de corp, si le misti inspre tine si in fata odata cu capul. Misti si umerii, te misti din sold in stanga si in dreapta si te lasi pe genunghi asa putin de pe un picior pe altul. Daca chiar ai reusit mai fa si din alea de te dai pe spate ceva gen ca si Alex Velea de tii mana in sus si o dai in jos si dai din ea.

| ScoaladeDansDANCETIME a răspuns:

Invata tango online de aici: http://www.youtube.com/watch?v=E7_LvWVYpYQ&list=UUR55E4NHyhkjucMCZra2EOA
este un curs de dans online postat de scoala de dans http://www.dancetime.ro

| adsaertxace12345 a răspuns:

Stiu si eu un dans. Prima data tii picioarele apropiate si ridici calcaiul drept si in timp ce pui calcaiul drept jos iti misti piciorul stang incat degetele de la piciorul stang sa fie aliniate cu calcaiul drept si apoi faci acelasi lucru si cu piciorul stang.