| STRUMPFII a întrebat:

Cum scap de cosuri? tratamente care stiti ca functioneaza.Multumesc! fundita.

Răspuns Câştigător
| Lullabies a răspuns:

Zineryt. cel mai bun, o sa scapi de ele pentru totdeauna, te asigur. il gasesti in farmacie la 32 lei.

5 răspunsuri:
| STRUMPFII explică:

Va rooog.Dau sigur funda.

| fifi13 a răspuns:

Fondul de ten thinking

NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuală. Este foarte bun în lupta cu coşurile şi pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curată şi uscată de 1-2 ori pe zi. Aici poţi cîţi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Îl găseşti la orice farmacie şi costă în jur de 30-35 RON. Pe lângă folosirea Zineryt-ului trebuie să ai şi o alimentaţie sănătoasă. Mai puţine dulciuri, grăsimi, sucuri acidulate, mai multe fructe şi legume. Poţi să mai foloseşti şi apă termală (îmi place cel mai mult cea de la Avene), o cremă hidratantă, hrănitoare de la Avene, o cremă de gălbenele pentru cicatrici, rămase în urma coşurilor, plus vitaminele E, A, C şi Zn pe cale orală (şi nu numai). Şi este foarte importantă curăţarea zilnică a pielii (dimineaţa şi seara)! Ai nevoie de un gel de curăţare cât mai bun. Interesează-te la farmacie, şi vei fi ajutat/ă să alegi unul potrivit tipului tău de ten.
Dar cel mai bine ar fi să consulţi şi un dermatolog.
Succes! Numai bine.

| STRUMPFII explică (pentru NOname):

Mersi!

NOname
| NOname a răspuns (pentru STRUMPFII):

N-ai pentru ce. O zi faină.