| anonim_4396 a întrebat:

Cum se trimite un email ?

Răspuns Câştigător
| madalina19e a răspuns:

In primul rand intri pe www.yahoo.com, undeva in stanga va scrie "Mail".dai click acolo. Iti scrii adresa de mail (...@yahoo.com - "..." inseamna id-ul tau) si sub introduci parola.
Dupa ce ai intrat pe adresa ta de mail, undeva sus in stanga va scrie ori "New" ori "Compose"... dai click acolo
Se va deschide o pagina noua.La "To: " trebuie sa scrii adresa persoanei careia vrei sa-i trimiti mail-ul.
La "Subject" scrii 1, 2 cuv din care sa reiese subiectul mesajului tau.
Iar mai jos, in spatiu cel mai mare iti scrii mesajul. Dupa ce ai terminat te uiti din nou sus, deasupra de locul unde ai scris adresa celui care va primi mail-ul tau si vezi ca scrie "Send", dai click si asta e tot.

4 răspunsuri:
| NebunaDupaRobert a răspuns:

Poi intri la messenger si acolo sus vezi uitate ca o sa vezi un plic da pe el si te baga direct la emailul tau daca nu te baga direct si ti da sa scrii parola si useru il scrii cand ai intrat iti da imbox delete etc... si acolo sus daca iti scrie in engleza scrie new dai pe ala si acolo iti arata adresa bagi adreze cui vrei sa trimiti, dupa aia scrie cc acolo lasi liber la subiect scrie si tu ceva gen power point si dupa aia ai spatiil ala mare na si acolo ai loc sa scrii si daca vrei sa pui niste poze cauti unde scrie attack si iti arata langa cuvantul ala ca o agrafa. Dupa ce scrii dai la send si gata ai trimis emailul tongue.succes sper ca te-am ajutat. fundita?

| madalina19e a răspuns:

Din cate vad ti-a fost de folos raspunsul meu...ma bucur foarte mult!

| Onisoor a răspuns (pentru madalina19e):

Data viitoare incearca sa scrii tu ceva!laughing Dar nu conteaza! Mersii pentru ajutor!

| Onisoor a răspuns (pentru NebunaDupaRobert):

Multumesc! Dar am dat funda si nu stiu ce sa fac!