| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Cum trebuie sa procedezi cand un baiat te respinge? ar trebui sa nu mai vorbesti cu el sau ar trebui sa il acaparezi si mai tare?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Depinde de situatie. Sunt cazuri si cazuri. Eu am sa abordez 2 cazuri mai speciale.

1. Cazul baiatului care se sperie de relatii si nu vrea sa te raneasca. Simte ca tine la tine, dar stie ca tu tii mai mult la el si nu vrea ca daca va despartiti in scurt timp tu sa suferi. In acest caz tu trebuie sa ii arati ca greseste. Arata-i ca apreciezi ca nu vrea sa fie ranita dar ca te raneste mai mult procedand astfel. Arata-i ca tu vezi fericirea langa el prin orice mijloace.

2. Cazul baiatului indiferent, care a purtat o masca si s-a jucat cu tine in tot acest timp. Trebuie sa ii arati ca a facut o mare greseala si ca nu stie ce a pierdut. In nici un caz nu mai dai vreun semn de viata. Ii arati ca ai tinut la el dar ca a murit pentru tine. Deci el e trecut, iar tu vrei un viitor. De multe ori acesti baieti te mai cauta dupa pentru ca regreta, nu regreta pentru ca te iubesc, pur si simplu pentru ca le-au placut sa se joace cu tine si mai vor sa o faca inca odata. Sunt o cauza pierduta.

26 răspunsuri:
| ioana_1851 a răspuns:

Ar trebui sa te dai prietena pe langa el.sa il provoci da' totusi sa fi si indiferenta

| Alecsandraa a răspuns:

Sa il respingi si tu, dar prin unele surse/metode sa il acaparezi. Dar sa nu exagerezi, poate zice baiatul ca ai inebunithee hee.

| 61n4 a răspuns:

Daca te respinge? depinde din ce motiv face asta... poate nu te place sau vrea sa faca pe indiferenul. studiaza-l
daca nu te place...renunta, daca da semne ca ceve ceva ar fi...provoaca-l si fa-l sa tanjeasca dp tine, amageste-lwinking la mine a mers intotdeauna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cel mai bine este să-i respecți dorința și să-l lași în pace.
Dacă cu trecerea timpului îi stârnești interesul, te va aborda el.
Dragoste cu sile nu se poate.
Pa, pa.

| Silvia a răspuns:

Ar trebuii sa te porti ca si cum nu s-a intamplat nimic.winking

| Bogdana a răspuns:

Imi cer scuze ca intervin... dar apreciez foarte mult raspunsul lui bacemi.atata adevar in spusele sale.winking...are mare drepatate.

| anad a răspuns:

Daca te respinge e clar ca nu ii place de tine. Simti ca o face doar sa te incerce? Altfel, ar trebui sa il acaparezi si mai tare doar daca vrei sa te razbuni. Nu e bine sa nu mai vorbesti cu el.Civilizat ar fi sa ii raspunzi la salut sau sa il saluti tu.

| JeSa a răspuns:

Buna!, is total de'acord cu ceia ce ti-a scris Legiuitoarea!, Sa fii iubita de cine stii!, Pa, pa!

| georgiana a răspuns:

1 mai incerci o data
2 daca te refuza, altul...

| Andreea_8014 a răspuns:

Daca nu vrea sa vorbeasca e problema lui.Asa ca nu-l mai baga in seama.:pe

Deyutza:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il tratezi cu indiferenta, nu ai ce face. Te respinge si nu ai ce face, iti vezi de drum.Curaj! Nu esti prima si nici ultima!
@bacemi, te voteaza lumea, stii tu ce spui tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa`l in "plata Domnului", nu vrea si pace!thinking

| viatadecacatt a răspuns:

Mai bine numai vorbesti cu el.
Eu am insistat odata cu un baiat il tot tachinam.nu conteaza ce s-a intamplat. oricum ceva nu chiar placutlaughing

| micurutza2005 a răspuns:

Procedezi asa cum iti dicteaza inima si mintea sau situatia si posibilitatile mai bune din jurul tau, niciodata nu forta nota lasa TIMPUL sa rezolve cele mai complicate situatii el poate orice.

| andytza a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate, cum mai spunea cineva. Totusi apreciaza faptul ca te-a respins (dovada ca e sincer) si nu a acceptat ceva care nu putea sa se termine decat cu multa suferinta.Succes in viitor si nu uita ca balta e plina de pesti!

| totata a răspuns:

Daca el te respinge, atunci tu, ca fata nu ar trebui sa te injosesti si sa incerci sa ii intri tu in gratii.indiferenta doare cel mai tare si daca el nu vede ce are langa el inseamna ca e orb, prost sau mai stiu eu, Si nu te opri la el, intotdeauna e loc de mai bine, lasa viata sa evolueze si sa iti arate lucrurile pe care le are pregatite pentru tine.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-as bate capul! Lac sa fie ca broaste sunt destule! Daca totusi il vrei pe el si doar pe el...fi hoata! Ai auzit de tehnica manipularii?

| bluesky a răspuns:

Mai incearca de vreo 2 ori iar daca vezi ca te respinge in continuare, il lasi, el pierde.Nu te umili tu pentur el!winking

| d33a a răspuns:

Amandoua... dar depinde din ce motive te respinge big grin

| rautate a răspuns:

Daca te respinge, renunta...ai si tu mandrie... e greu stiu, dar nu merita sa suferi pentru nimeni. chiar daca suferi nu i da satisfactie, aratandu i asta.

| mircea a răspuns:

Nici una, nici alta. Comporta-te ca si cum nu te mai intereseaza nici pe tine sa ai o relatie cu el. Vezi cat timp rezista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l mai baga nici tu pe el in seama.Si sa vezi cum o sa umble dupa tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l mai baga in seama... dar nu-l ocoli pur si simplu nu te mai uita la el...prefa-te suparata si nu ii mai da importanta.Si sa vezi ce are sa umble dupa tine. Fa o incercare sa vedeti care pe care?

| andra24 a răspuns:

Buna tuturor, buna Cora.In oricare caz stand si citind aici diferite raspunsuri.si analizand putin, pararerea mea e sa nu mai faci nici o incercare pentru acest baiat dar pur si simplu sa lasi acest caz pierdut.(ca si cand nu l-ai fii cunoscut vreodata). Nu are sens sa iti irostesti timp si suferinta pentru cineva ce nu merita iar de prestigiul tau femeiesc nici vorba.Merita sa iti injosesti persoana pentru unu care te considera zero in fata lui? Eu cred ca nu, din contra viata merge inainte si sunt sigura ca cu timpul ai sa gasesti ceva mai bun care sa stie sa iti aprecieze adevarata valoare de femeie.Asa ca capu sus si mergi inainte cu incredere... Jumatatea ta e pe undeva si aia nu ti-o fura nimeni.stai linistita! Enjoy your lifewinking. Numai bine.pa pa

| scumpik010 a răspuns:

Cred ca nu ar mai trebui sa-i dai importanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesti, nu renunta, dar schimba-ti tactica. Daca nu poti schimba situatia, schimba-ti viziunea asupra ei. Ia ce-i mai bun din asta, comunica cu el, dara fara a te gandi la o relatie si totul va veni de la sine.