| HallyKity a întrebat:

Daca ai scris o carte, cum poti sa o publici?

5 răspunsuri:
| simf a răspuns:

La o editura. ori platesti tu integral editarea si tiparirea, apoi te descurci cu difuzarea
sau
prezinti manuscrisul unei edituri care are in proiectul editorial editarea de literatura contemporana romana, iti accepta manuscrisul sa-l scoata editura pe cheltuieli proprii si iti da drept de autor
sau
participi la concursuri de debut care au ca premiu publicarea cartii.
daca te pot ajuta cu mai mult, da-mi mesaj.

April
| April a răspuns:

In toate orasele mari exista cate o editura sau chiar mai multe.Informeaza -te despre acest lucru in orasul tau,apoi mergi acolo si intereseaza-te ce conditii grafice ofera si ce preturi percep.Daca ai un sponsor:familia,o firma anume,poti foarte usor publica; de altfel. orice editura ofera si sfaturi din partea unui cunoscator de limba si literatura. Daca esti eleva,poate ar fi bine, inainte de a merge la editura sa dai cartea spre lectura unui cunoscator, poate profesoarei tale de limba romana.Succes!

| pwp a răspuns:

O duci la o editura.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să închei un act cu drepturile de autor cu editura cu care vei publica cartea!
Pa, pa.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

O duci la o editura happy.
Ai scris o carte?