| Niinuuu a întrebat:

Cum poti sa iti publici o carte?

Răspuns Câştigător
| adinaciosescu a răspuns:

Mai intai de toate, trebuie scrisa... dar banuiesc ca o ai deja, apoi trebuie sa-ti gasesti un editor care sa o aduca in editura si sa o scoata, adica sa o tipareasca.Asta daca editorul crede ca merita, ca se v-a vinde. Daca vrei neaparat sa o publici in tiraj doar pentru tine:mergi la tipografie, o tiparesti contra cost si le distribui tu personal, sau vinzi. Dar un editor se ocupa si cu distribuirea in librarii contra unui procent din vanzari.

1 răspuns:
| elenita_7894 a răspuns:

Buna.pai poti sa iti dai povestea intr-un ziar si sa spui ca vrei s-o publici si ei te vor ajuta sau te poti duce la o librarie si acolo te poate ajuta. sper ca am ajutat...:*