| alaanonim08 a întrebat:

Daca am facut o greseala destul de mare,fata de un prieten foarte bun, fara sa îmi dau seama de ce fac(am spus altei persoane un secret destul de mare), ce pot sa fac sa ma ierte si sa ii recastig increderea? Ps:peste 2 sapt e ziua mea, oare o sa ma ierte?

5 răspunsuri:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde ce secret era. Nu trebuia sa faci asta. Cel mai bine e sa iti intrebi prietenul ce ai putea face ca sa va impacati, fiindca a fost o greseala din partea ta si iti pare rau. De asemenea, la multi ani in avans.

| Catrice a răspuns:

Da fix de ziua ta te iarta ca cadou rolling on the floor

| DonEduardo a răspuns:

Cere-ti scuze, incearca sa il ajuti cat de mult poti si da-i timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând cere-ți iertare de la el iar dacă el nu te iartă imediat, dă-i un răgaz până ce îi trece supărarea.

| LilWatamaloon a răspuns:

Din moment ce era un secret destul de mare, mă gândesc că prietenul tău și-a pus toată încrederea în tine și a considerat că ești un om care poate să țină acel secret, un om de nădejde. Încearcă să ai o discuție cu el, spune-i motivele pentru care ai ales să dezvălui secretul și fă tot posibilul să-ti ceri scuze într-un mod cât mai frumos față de el. Poate în viitor o să ai nevoie și tu să spui un secret cuiva, să te eliberezi si vei fi tratat cum ai făcut-o si tu.