| pisioi a întrebat:

cum sa fac sa recastig increderea la o profesoara foarte draga mie. dar.(am facut ceva ce nu trebuia sa fac o greseala cam mare)si acum cred ca profesoara aceea sia pierdut increderea in mine dupa ce a aflat. ce sa fac sa i recastig increderea.plsz.urgent!sad

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai spunandu-i adevarul, rugand-o insistent sa te ierte si asigurand-o ca nu ii vei mai gresi cu nimic. Succes si numai bine!

| RUMBURAK a răspuns:

Daca vei incerca prea insistent si prin orice mijloc nu vei face decat sa inrautatesti lucrurile.increderea se recastiga in timp.ai rabdare si comportate in consecinta.acum poti doar sa ceri scuze si sa promiti ca vei dovedi prin atitudinea viitoare ca a fost doar un incident.

| daiana a răspuns:

Pai...mai intai trebuie sa inveti la materia respectiva, sa fi amabila, sa raspunzi la ora, sa fi activa la ora... dar sa nu fi lingusitoare, un profesor uraste lucrul asta cel mai mult. acum depinde si de ce greseala ai facut. sad