| S3xYBoY a întrebat:

Daca iti pocnesti oasele de la degete cand esti mic are ceva?
Eu am auzit ca o sa-ti tremure mana ma incolo.e adevarat?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Recent am citit un articol, parca pe descopera.ro, exact despre subiectul asta. Conform acestuia, nu are nicio legatura, asa cum daca iti folosesti toate celelalte cartilaje din corp, lucrul asta nu duce la deteriorarea lor. Poti sa ti le trosnesti cat vrei, insa vor trosni numai o data la jumatate de ora.

10 răspunsuri:
| ioana195 a răspuns:

Sincer si eu am auzit acelasi lucru de foarte multe ori, de la bunica mea si de la foarte multi batrani. Dar nu asi crede sa fie adevarat.

| LUYZZZZA a răspuns:

Da asa am auzit si eu.Se mai zice din batrani ca iti rogi moartea.big grin

| Wolfy5 a răspuns:

Da nu-i bine sa ti le pocnesti, mai incolo nici no sa poti sa bei o apa fara sa o versi pe toata pe jos. Crede-ma lasate de pocnitul oaselor, o sa-ti faca bine mai incolo. si eu am fost la fel ca tine da apoi m-am lasat, ca tot asa mi-a zis soramea k nu-i bine >.> si am vazut si un exemplu la scoala la noi,... deci mno nu ti le mai pocni ^^ sper ca te-am ajutat

| Elvina a răspuns:

Asta ți s-a spus doar ca să nu ți le mai pocnești. N-are a face cu tremuratul la vârsta a treia. Când ești bătrân ai alte boli. Tu chiar crezi că pocnitul degetelor te va afecta? E o prostie. Eu așa cred. Baftă!

| Wolfy5 a răspuns:

Da, nu-i bine sa ti le pocnesti, e adevarat mai inkolo chiar o sati tremure mainile de nu mai stii cei cu tine nici apa no sa poti sa bei fara so versi pe toata. Lasate frate, o sa-ti fie mai bine mai inkolo, si eu am facut la fel ca tine, da m-am lasat ^^ sper ca te-am ajutat

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai încolo tremură de la romatism!
Pa, pa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Din cate stiu afecteaza cartilagiile falangelor. Oricum, e bine sa stii ca trebuie sa respingi toate gesturile care tind sa devina un,, tic,,.

| PsyhoWoman a răspuns:

Din pacate asa este, mai tarziu o sa-ti tremure mainile...si din pacate si mai mari eu fac asta de vreo 8 ani :-s ....nu ma pot lasa. le pocnesc involuntar sad

| Blacksaber a răspuns:

laughing Nu ma nu e adevarat cand eram mic ma impiedicam mult si nu am patit nimic la picioare in afara de mici julituri, da o prostie ca asta ar fi adevarata apai ar insemna ca JB nu e gay

| FetitzaRasfatata a răspuns:

Eo is fanu nr.1 la pocnit cred ca din secunda in secunda laughing de la 7 ani fac asta si n-am patit nimic tongue