| codrutapentelescu a întrebat:

E adevarat ca daca iti pocnesti degetele ar sa iti tremure mainile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te poţi alege pe viitor cu o artrită.
Nu-ţi mai pocni degetele, dacă vrei să n-ai de suferit!
Te pup!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tremuratul are legătură cu boala Parkinson!
Pa, pa.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai tarziu pe la 45 de ani

| viotedy a răspuns:

Artroza dupa 35 ani ca iti distrugi cartilagiile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Daca iti pocnesti degetele foarte des se poate sa ai probleme cu articulatiile mai tarziu. Dar asta nu se intampla la fiecare persoana.

| Liviu4you a răspuns:

Da, deoarece produci leziuni nervilor.

| codrutapentelescu explică (pentru Liviu4you):

Si daca nu le mai pocnesc o sa mai am aceste leziuni ale nervilor?

| Kevinn2000 a răspuns (pentru codrutapentelescu):

Nu, dacă nu mai produci leziuni ale nervilor prin pocnirea degetelor, o să fie ok în timp, e logic.
Nu stiu daca te mai ajută răspunsul după 7 ani de la întrebare.happy