| Kimy_8371 a întrebat:

Daca imi pocnesc degetele de la maini sau de la picioare ce se poate intampla in timp? Am auzit ca la mana daca faci asta, incepe sa-ti tremure.

12 răspunsuri:
| ImmortalQueen a răspuns:

Da e adevarat.

| KaRa23S a răspuns:

Asa am auzit si eu. Eu nu'mi pocnesc si nu suport kn cineva o face. Mai bine nu mai fa ca oricum bine nu-ti face

| BadBoyCristy a răspuns:

Nu se intampla nimic, doar daca tragi de ele prea tare poti sa le scoti din articulatie.

| Dakota a răspuns:

Da sa.ti tremure si iti slabesc articulatiile happy

| PasareaNeagra a răspuns:

Nu se intimpla nimic, e doar un obicei pentru unii din motiv nervos pentru altii il au doar asa in singe, cand faci sport si iti mai fracturzi cate un deget si de la mini si de la picioare vad ca nu tremura nimic dar daca le pocnesti big grin nu-ti fa griji n-are nici o legatura pocnitul degetelor si cu sistemul nervos al omului, minele poate sati tremure de la sistemul nervos cand te enervezi de la emotii te simti rau sau de la consumul de drgogurii si alcool.

| PuCcaBuaiiiiii a răspuns:

Mdea...ceva de genu`. Cand o sa incepi sa imbatranesti o sa ai probleme cu oasele.

| tzze a răspuns:

Eu stiam ca se "mananca" din cartilagiu.

| aGviLa a răspuns:

Nu, din potriva, o sa fie degetela mult mai relaxate si nu o sa mai fie incordate. Dar cel mai bine e sa nu ti le pocnesti des, risti sa ti le rupi. Pace!

| Sufletel_3419 a răspuns:

Intradevar este corect, daca iti pocnesti degetele de la miinivei tremura cind vei ajunge la 40-45 ani si asta nu e normal.

| Hathaway a răspuns:

Eu zic sa incetezi sa ti le pocnesti.am 14 ani si mi le pocnesc de 5 ani.si nu e ok.mi s au deformat rau.inele nu prea port.dar daca ti le pocnesti nu prea mai ai cum sa porti inele pentru ca nu pot sa treaca de incheietura si.da.imi tremura.nu foarte foarte tare dar totusi tremura si uneori am dificultati la scriere.acum e prea tarziu.mi a intrat in reflex si pana nu mi le trosnesc de cateva ori pe zi nu ma simt bine.(:

| FetitzaRasfatata a răspuns:

Eu imi pocnesc mereu degetele :s de la 7 ani si n-am patit nimic

| Ilusca_Anastasia_1996 a răspuns:

Nu e adevarat. Daca nu pocnesti degetele se aduna aer in articulatii si atunci e mai rau decat daca le pocnesti. Dar mainile tremura de la sistemul nervos mai mult sau de la simtomul de crestere brusca.