| middle654 a întrebat:

Daca visezi o persoana la care nu te-ai mai gandit demult inseamna ca acea persoana s-a gandit la tine? funda.

2 răspunsuri:
| LadyXenixia a răspuns:

Nu neaparat.Telepatia poate fii unul din motive, in cazul in care si respectiva/respectivul te-a/te-au visat.
Din cate stiu visele de noapte nu trebuie luate-n serios.Sunt vise=fictiune, ganduri.
Pa!big grin

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Salut. cica asa se spune. dar trebuie sa tinem cont de ceva si anume ca in timpul somnului se activeaza aceleasi regiuni ale creierului care au fost active in timpul evenimentelor traite in timpul zilei. probabil ca nu te-ai mai gandit la ea mult timp dar in trecut ai facut-o, asta il putem numii un eveniment trait in timpul zilei. intr-o alta ordine de idei daca intr-o zi ti se intampla in viata ceva mai deosebit o sa retii asta si ca sa retii ceva anume creierul isi face sa zicem asa o notita cu niste informatii. iar atunci cand dormi crierul din nou acceseaza aceste informatii pentru ca el nu se odihneste si asta e meseria lui sa noteze si sa apeleze la informatiile care le-a notat.