| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Dau funda! In urma cu un am avut o prietena nu iubita si m-am certat cu ea si cu iubitul ei, dupa care in iarna m-am reimpacat si tot ma amana cu iesitul si din nou ne-am certat. Am mai vorbit pe snap acum 2 luni doar cateva vorbe si atat, dar eu ma intelegeam foarte bine cu ea si i-as scrie din nou sa iesim, dar partea naspa e ca nu as vrea sa se intelega altceva gen sa ma dau la ea. Vreau sa fim prieteni cum eram mai demult, mi-e sa nu inteleaga gresit iubitul ei, o cunosc dinainte sa o cunoasca el oricum dar na, ieseam si cu el si cu ea, cand s-au combinat eram prieten cu el chiar ok, sfaturi ce sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Cristina12387 a răspuns:

Care dintre ei doi s-a suparat pe tine atunci cand v-ati certat? E foarte probabil ca daca stau impreuna sa se influenteze reciproc. Poate respectivul e gelos si nu recunoaste. Daca spui ca erai prieten si cu el poate ar fi mai bine sa-l abordezi pe el. Incearca sa fii mai prietenos cu iubitul ei si in felul asta o sa se simta mai ok sa vorbesti si cu ea. Ai putea sa incerci sa mai faci conversatie cu el si sa-l intrebi si ceva de genul: "voi cand ati vrea sa mai iesim la o cafea?"

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Next, alta.