| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Dc trebuie aprobare de la Vatican pt a exorciza o casa? Întreb pt ca mereu astia din filme spun "mai întâi ne trebuie aprobare de la Vatican" laughing)

5 răspunsuri:
| IAmSam a răspuns:

Pentru ca Papa se afla la Vatican. laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si tu te iei dupa filme?

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru suntserios):

Nu, sunt si documentare .....si in plus e problema mea

| Voidwithin a răspuns:

Aha, da tu nu sti ca pentru unii catolici Papa e zeu lor?
Normal ca ii cer aprobare Preasfantului.

| TheAce a răspuns:

Evident, totul e strict pentru efectul dramatic. Realitatea nu e respectata, ''exorcizarile'' se fac de multe ori fara vreo aprobare, pentru ca preotii din mediile rurale in primul rand confunda bolile psihice ale unor enoriasi cu termenul de ''posedare'', care evident nu exista.