| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Dc trebuie aprobare de la Vatican pt a exorciza o casa? Întreb pt ca mereu astia din filme spun "mai întâi ne trebuie aprobare de la Vatican" laughing)

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Evident, totul e strict pentru efectul dramatic. Realitatea nu e respectata, ''exorcizarile'' se fac de multe ori fara vreo aprobare, pentru ca preotii din mediile rurale in primul rand confunda bolile psihice ale unor enoriasi cu termenul de ''posedare'', care evident nu exista.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si tu te iei dupa filme?

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru suntserios):

Nu, sunt si documentare .....si in plus e problema mea

| Voidwithin a răspuns:

Aha, da tu nu sti ca pentru unii catolici Papa e zeu lor?
Normal ca ii cer aprobare Preasfantului.

| IAmSam a răspuns:

Pentru ca Papa se afla la Vatican. laughing