| energia a întrebat:

De ce atunci cand o persona face parte dintr-un grup este intotdeauna marginalizata dar in momentul in care se face disparuta ceilalti isi dau seama ca lipseste?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Depinde la ce persoană te referi, dacă e cineva cu anxietatea socială nu e anormal să se considere marginalizat.

| Katie1356 a răspuns:

Pentru ca intr-un grup fiecare are intr-un fel sau altul rolu sau, fie ca e mai tacut sau mai vorbaret. Ca si intr-un puzzle, vezi imediat cand lipseste o piesa, oricat de mica si neinsemnata ar parea cand vezi intregul.