| hope2destiny a întrebat:

Ce iti lipseste, in momentul de fata, pentru a fi fericit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este adevărat că fiecăruia îi lipseşte ceva,dar nu trebuie să lăsăm aceste "nimicuri" să ne copleşească. Trebuie să învăţăm să înfruntăm valurile vieţii,să mergem mai departe cu zâmbetul pe buze şi cu fruntea sus,trebuie să fim optimişti şi să credem în propriile forţe. Întotdeauna este important să ştii să te ridici atunci când ai căzut,este important să apreciem fiecare lucru minor care ar putea să ne aducă zâmbetul pe buze fără să ne dăm seama. Aduţi aminte de câte ori ai zâmbit şi-ai fost fericit/ă atunci când ai văzut zâmbetul unui copilaş,inocenţa şi gingăşia lui,aduţi aminte de câte ori ai zâmbit când o rază îţi mângâia obrăjurul cald, aduţi amite de câte ori ai zâmbit rostind cuvâtul "mama", aduţi aminte că ai fost fericit/ă atunci când te aflai alături de cei dragi...Aminteşte-ţi cât de minunată este o persoană atunci când zâmbeşte. Gândeşte-te că unora le lipseşte mult prea multe, dar nu au uitat să zâmbească să-şi exprime fericirea pentru că există viaţă, iubire şi speranţă.
O zi minunată în continuare!

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cred...ca puterea de a indeparta gandurile rele,pesimiste.
Pur si simplu fac greseala de a nu trai in siguranta si stabilitate,eu nu pot sa promit, sa garantez sau sa imi fac planuri, pentru ca in orice moment m-as astepta la o alta dezamagire.nasol nu?

| Emena a răspuns:

Marea.Deabia astept sa vina vacanta sa ma duc la mare love struck

| pwp a răspuns:

Timpul si linistea

| basexcu a răspuns:

Numai tu imi mai lipsesti!

| FireEye a răspuns:

Prieteni adevarati care sa ma cheme afara, sa ma ajute cand am nevoie sad

| Kaffeetasse a răspuns:

Bani multi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi lipseste un baiat care imi place demult dar el nu stiesad