| LauraG3 a întrebat:

De ce la biblioteca judeteana nu gasesti carti de fictiune sau de dragoste? Ce carti despre adolescenti imi recomandati?

1 răspuns:
| WelcomeToChaos a răspuns:

Habar n-am.
Pai carti despre adolscenti...
Nu plange sub clar de luna
Fortele Raului Absolut (serie de 3 carti)
Cronicile Wardstone
Generala
Astea sunt singurele dintre care mi-am placut mie...Generala nu chiar, e cam seaca :/ nu e fictiune, dar copilul ala are ceva probleme cu imaginatia.Iar Cronicile Wardstone e o serie foarte buna.Actiunea se petrece in evul mediu, e fictiune.Prima carte are si ceva elemente horror.
Fortele Raului Absolut e faina rau de tot, nacromanti, vrajitori, varcolaci si toate celelalte elemente care iti rup carnea de pe oase OuO Poi....am zis ce am avut de zis, scuze daca am prea intrat la condiment.