| brunette_7029 a întrebat:

De ce prietenul meu de doua zile incoace nu mai vrea sa iasa cu mine? Sunt cu el de 3 luni, si inainte ieseam zi de zi afara, ne vedeam chiar de 2-3 ori pe zi, odata ve vedeam dimineata la 7 si ceva cand plecam la liceu, odata venea la 2 cand scapam de la liceu, si odata ne vedeam pe la 5 seara. Dar de vineri incoace nu ne-am mai vazut absolut deloc. La telefon nu prea mai raspunde, iar cand e sa raspunda imi zice ca avea telefonul pe silent, pur si simplu parca nu mai vrea sa auda de mine. Adica nu stiu ce sa mai cred. Imi zice ca ma iubeste si ca vrea sa isi vada viitorul aproape de mine, si ca are visuri mari in viitor cu mine. Nici nu stiu ce sa cred. Dati-mi si mie o idee, ce sa fac sau cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alleee18 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el deschis despre asta inainte sa fie prea tarziu.Clarifi'ca situatia.Fa cumva sa il scoti din casa, dar fa'o in asa fel incat sa fie putin 'speriat', ceva in genul "trebuie sa vorbim urgent despre ceva important.Cand ne putem vedea?"
Si ii spui in fata tot ce simti acum.Asa cum ne'ai spus noua.
Chiar daca doare, iti spun ca2 luni e destul de putin, si se poate sa se fi plictisit, dar eu sper sa nu.
Sper sa va rezolva'ti problemele si sa va iubiti mult:*.
Bafta.

3 răspunsuri:
| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Poate a fost pur si simplu ocupat in ultimele zile, poate are vreo problema.Ar mai fi ceva,dar nu vreau sa par negativa sau sa te supar,dar asa cum iti face tie iubitul asa ii faceam si eu fostului prieten cand a aparut altcineva in viata mea si imi pare rau,in primele zile nu am avut curajul sa ii spun ca sunt cu altcineva si ca relatia noastra nu mai mergesad
Nu vreau sa te sperii,poate nu e asta motivul de e rece cu tine, sper sa nu renunte la tine.Cel mai bine ar fi sa faci ceva sa te intalnesti cu el si sa il intrebi ce e cu el, atunci va trebui sa recunoasca tothappy Funda plssad

| brunette_7029 explică:

M-am despartit de el...

| Alleee18 a răspuns:

Sa stii ca este un lucru bun. Uite, iti dau un exemplu concret, chiar din proprie experienta.Am fost cu un baiat si eu chiar l'am iubit mult de tot, dar asa a ajuns sa'si bata joc de mine.Si relatia s-a terminat. Inca sufar dar sunt constienta ca asa e mai bine. oricum, sper sa treci repede peste asta...mie inca nu mi-a trecut :-