| FlorinAdrian7777 a întrebat:

De curand mi-am montat in curte un sistem de supraveghere cu ip ( hikvision). Am un router conectat la net in camera unde se afla monitorul si un router conectat de la celalalt in casa ( routerele nu sunt in aceeasi casa.( unul este intr-o anexa in curte). Daca opresc routerul din anexa mai pot urmari camerele de pe telefon? (Vreau o viteza mai mare de internet in casa)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde la ce router le ai conectate, pe ce wifi. Daca opresti routerul main, unde bagi cablu principal de net, atunci nu. Decat daca faci un splitter, sau o priza cu o intrare si 2 iesiri, si bagi firu de net si in cel din casa. Dar va trebui sa modifici camerele sa le setezi din nou pe celalalt router.