| Ovi89Diu a întrebat:

Bună ziua. De curând mi-am cumpărat un sistem de supraveghere video DVR cu 2 camere. Nu am mai instalat niciodata un sistem asa ca am urmat pașii care nu m-au prea ajutat așa că am început căutarea online. Am ajuns până la nivelul unde am alocat DVR-ului un IP diferit de cel al PC-ului si al routerului, am setat porturile si am ajuns la forwording din router. Am setat in port forwording datele de ip pentru http si client 80 si 8000. Am intrat pe un site sa-mi gasesc ip-ul public si sa vad daca sunt deschise porturile. Aici e problema ca ambele porturi imi sunt inchise. Eu am de la DIGI un router care are cablu de internet direct in el iar eu mi-am tras din acel router un router personal de la tplink. Deci Tplink este conectat la routerul Huawei de la digi iar dvr-ul e conectat la tplink. In PC am bagat cablu de internet din tplink si in configuratia tplink am facut toate cele de sus cu forwarding. Nu stiu cum sa fac ca sa pot face porturile sa fie OPEN ca sa pot vedea camera de supraveghere de pe orice PC de oriunde din lume. Ciudat ca pe telefonul mobil pot sa vad camerele cu aplicatia HOMEGUARD că de la ei e sistemul

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil va fi nevoie sa-ti faci un abonament cu IP fix.
Cere ajutorul celor de la Digi!

| Ovi89Diu explică (pentru Bula):

Alți bani, altă distracție,, mulțumesc pentru răspuns

2 răspunsuri:
| CalangiuEusebiu a răspuns:

Salut! Ai rezolvat?