| Diana48 a întrebat:

De la ce varsta este indicat sa porti sutien?

9 răspunsuri:
| ConnieMeowღ a răspuns:

Nu conteaza varsta. Depinde daca ai ce pune in el.winking In fine, nu recomand sutienele cu sarma sau altele pentru ca sanii ti se vor lasa in timp. Eu una am 13 ani jumate si port o bustiera fara bretele, din 3 straturi de bumbac si sunt foarte multumita de ea. Iti recomand si tie asa ceva. Mi se pare comoda si mai presus de toate nu se vede prin ea.

| anonymous09 a răspuns:

De la 14 cand incep sa creasca

| mona a răspuns:

Nu este o anumita varsta de cand trebuie sa porti sutien, multe fete incep sa-l poarte [in special cel cu burete]de la varste fragede cand inca nici macar nu prea au ce pune in el

| Moncherie a răspuns:

Depinde ca varsta ai... Daca incepi de mica, poarta bustiera, nu sutien. sarmele de la sutien pot afecta sanii care sunt in dezvoltare.

| Hieer a răspuns:

Nu conteaza varsta...ci conteaza cand iti cresc sanii..nu porti sutien daca nu ai sanii

| Nastia a răspuns:

De la varsta la care sunt mari sau se vad sfarcurile aiurea. poti purta la inceput, bustiera.

| Plushul a răspuns:

Nu este o anumita varsta pentru asa ceva.Nu purta sutiene cu sarma pentru ca iti vor lasa urme si in plus este indecat sutienul fetelor care chiar au sanii mari chiar de pe la 14 ani.Eu am vazut fete cu sani ca la 18 si par mature dar aveau de abia 15.Si in plus trebuie sa ai si ce pune in el daca iti iei cu burete nu prea te ajuta.

| BloomyxD a răspuns:

Depinde de sâni. Unele fete se dezvoltă foarte rapid şi poartă sutien de la 11-12 ani. Unele se împopoţonează cu sutiene, chiar dacă nu au la ce să poarte, însă vârsta indicară este 13-14 ani, până atunci, poţi purta bustieră şi dacă te dor când alergi, i-aţi un sutienwinking.

| deliamaria13 a răspuns:

Nu cont varsta. porti sutien cand iti cresc sanii si cand te imti tu pregatita, varsta inceperii purtarii unui sutien depinde de la o persoana la alta