| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta e recomandat sa porti sutien?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Sutienul nu prea are recomandari speciale dar se tine putin cont daca esti in crestere sa nul pui inca sau daca ai sanii mai mari si tear putea ajuta sutienul sal pui dar important e sa fie comod sa nu stranga eu de ex.nu pot sa suport sutienul am alergie si nu port niciodata decat bustiere si am trait bine si fara sutien am peste 30si ....de ani si nu port sutien si am sani frumosi si fara el

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Depinde de ritmul in care ti se dezvolta sanii. Daca ti-au crescut putin si inca nu vrei sa porti sutien, poti opta pentru bustiere intarite. Sutienul se poarta ca sa ofere sustinere sanilor cand devin grei si sa nu se lase. Depinde de tine cand alegi sa porti sutien.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ce ce varsta consideri u.depinde happy

| leluc a răspuns:

Eu am 23 de ani si port sutien foarte rar. Depinde de marimea sanilor. Daca sunt foarte dezvoltati si deranjeaza la mers, alergat, sau sunt grei, poti purta dar daca ai sani mici/medii, poarta doar cand ai nevoie la bluze mai translucide sau foarte decoltate etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io port de la 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu depinde de varsta.Conteaza pur si simplu de cat de dezvoltati sunt sanii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dela 13

| Ramona_Salajan_1993 a răspuns:

Nu este recomandata o anumita varsta o sa porti atunci cand e nevoie nici eu nu port pentru ca nu cred ca e nevoie.

| Flory45 a răspuns:

Depine. Daca ai ce pune in el.
Funda?happy