| AlexaSiAtat3 a întrebat:

De la ce varsta trebuie sa porti sutien?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mi se pare potrivit de la 16-17 ani.
Te pup!

9 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Daca ai sanii mari poti purta sutien la 13-14 ani.Nu e bine sa porti sutien de la o varsta prea frageda deoarece iti deformeaza sanii.

| Johnni3Walk3r a răspuns:

Buna! Si eu sunt alt gen decat cel feminin(si aici ma refer la masculin, desigur) dar sutienul se poarte in perioada cand incep sa-ti creasca sanii.In mod normal la 14 ani caci este perioada pubertatii si atunci se considera perioada cand acestia incep sa se dezvolte. Sper ca te-am ajutat! Bafta!happy

| anonymos16 a răspuns:

Depinde de sanu tau daca al ai mare poti si dela 13 -14 bft

| CatalinaMaria17 a răspuns:

Nu este o varsta anume.Depinde cum te simti tu bine. happy

| Kosaerik94 a răspuns:

Depinde de organism :
-organism foarte dezvoltat
- organism normal
Aceste observatii sunt facute din punct de vedere anatomic!

| AndaBăă a răspuns:

Păi depinde de organismul tău. Dacă ai sânii dezvoltati, poți purta. Dar daca nu ai, nu purtahee hee

| oanakri14 a răspuns:

Pai nu exista neaparat o varsta. depinde de fiecare corp al fetei, dar pentru inceput iti poti lua o bustiera, iar apoi un sutien big grin. (Asa am facut eu). Sper ca te-am ajutat happy.

| 2000valentin13 a răspuns:

Sunt baiat dar am observat colegele si depinde de persoana dar cam de la 12

| Marzipany a răspuns (pentru 2000valentin13):

In ziua de azi fetele sunt mai dezvoltate.Sunt fete la care la 12 ani daca poarta sutien, ramane cupa goala laughing