| αςαdεαuα a întrebat:

Deci ieri am racit, nu prea tare adica tusesc si imi curge nasul, dar azzi ma simt mai bine ...adica s-a spart tusea, am o stare generala boona, dar nu stiu cum sa o conving pe mama sa ma lase diseara afara! Trebuie neaparat sa vad pe cineva si nu stiu cum...sad app am 13 ani laughing Kiss :*

Răspuns Câştigător
| Rebeca_5235 a răspuns:

Hey
Ceea ce as vrea sa iti zic este sa incerci o metoda simpla.
Uite asa. Toata ziua ai o stare buna sa vada mama ta ca nu esti bolnava, esti cuminte cuminte cuminte o asculti o ajuti (daca are nevoie), faci o chestie care stii ca ii place, si cand se apropie seara ii spui frumos: mama am primit un telefon de la o amica sa iesim si noi in seara asta cateva ore cu un grup de amici, imi dai voie.

Daca zice nu intreab-o de ce nu te lasa, incearca sa ajungeti la un acord (de ex: sa te lase dar nu mult sau sa te lase pana la o anumita ora) macar un pic sa te lase cat sa poti sa te intalnesti cu acel cineva. Sa nu comentezi in fata ei daca zice NU deoarece sansele scad sa o convingi, mai bine incearca sa o convingi cu blandete.

P.S. ai 13 ani si cred ca nu e indicat sa stai foarte mult seara pe afara. Dar putin poate sa te lase

succes

3 răspunsuri:
| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Buna, ai spui si tu ceva ca sa o convingi uite numai tusesc, nu imi curge nasul!

| anonimulus a răspuns:

Zii ca te duci pana la o prietena sa o intrebi daca aveti teme pentru scl... laughingvezi tu happy

| Deutzeuh a răspuns:

Zburzi prin casa ca sa vada ca te simti bineee...si spui uh ce bine ma siiimt